KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

A-tým absolvoval herní soustředění na Kroměřížsku

Bezměrov/Zlobice – Fotbalisté Čáslavi od čtvrtka do neděle ladili formu na novou divizní sezónu na Kroměřížsku. Základní stan rozbili Čáslavští ve Wellness penzionu Zlobice. Perfektní tréninkové zázemí připravil týmu fotbalový klub Ajax Bezměrov. 

Fotbalisté Čáslavi během tří dnů absolvovali čtyři tréninkové jednotky a sehráli dvě přípravná utkání. Nejprve v pátek remizovali s 1. FC Slovácko U19 (1. liga dorostu) v poměru 4:4. O čtyřiadvacet hodin později zdolali FC Morkovice (krajský přebor) 5:2.

„Sehráli jsme rozdílná utkání. S ligovým dorostem se hrál rychlý a kombinační fotbal. Ve druhém zápase zase převládala fyzická hra. Bohužel jsme v obou utkáních vyrobili v rozehrávce několik chyb a zbytečně inkasovali. Na druhou stranu jsme vstřelili devět branek,“ připomněl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Chtěli jsme ve zápasech více hráčům rozložit zátěž. Vinou tří zranění jsme prověřili i fyzickou zdatnost některých hráčů, kteří vyjma dvoufázových tréninků museli zvládnou dvě utkání ve dvou dnech.“

„Kluci ovšem pracovali perfektně a k soustředění přistoupili zodpovědně. Věřím, že individuální chyby, kterých se v zápasech dopustili, brzy odstraníme a na soutěž budeme stoprocentně připraveni,“ řekl Jakub Svoboda.

„Rád bych touto cestou poděkoval klubu Ajax Bezměrov za perfektní zázemí pro trénink, utkání a služby s tím spojené. Především pak jmenovitě Standovi Miklovi, který si kvůli našemu soustředění vzal dovolenou a staral se nás jako o vlastní,“ doplnil Svoboda s úsměvem.

Statistiky z utkání:

Čáslav – 1. FC Slovácko U19 4:4 (1:2). Branky: 3x Hejný, Petrů z pk.

Čáslav: Vyhnánek – Kurka, Hejný, Petrů, Mach – Kulhánek (65. Havrda), Čuchal – Strnad (32. Schovanec), Bašek (70. Chábera), Hannich – Ronovský (46. Richard). 

Čáslav – FC Morkovice 5:2 (2:2). Branky: 3x Bašek, Tůma, Mach.

Čáslav: Barták – Eisner, Hejný, Petrů, Mach (70. Kurka)  – Král, Havrda (75. Čuchal) – Kopp, Ronovský (46. Bašek), Tůma (75. Schovanec) – Chábera. Trenéři Jakub Svoboda, Peter Mráz.

Další zápas: sobota 17. července, FK Čáslav – FK Pardubice B, hřiště Pod Hrádkem od 10:15 hod.