KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Áčko nastřílelo Brandýsu nad Labem šest branek!

Náš A-tým ve druhém přípravném utkání na novou divizní sezónu zavítali do Brandýsa nad Labem. Domácí jsou rovněž účastníkem čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže, navíc po celou sobotu slavili 120 let od založení klubu. Sváteční atmosféra ovšem více vybičovala hráče Čáslavi, kteří nakonec zvítězili vysoko 6:2!

„V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém měl Brandýs více míč na svých kopačkých. My jsme sice domácí do vyložené příležitosti ze hry nepustili, ovšem inkasovali jsme po rohovém kopu, kdy jsme nepokryli hráče v kritickém prostoru malého vápna,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. Brandýs touto brankou srovnával skóre, hosté šli totiž v úvodu zápasu do vedení: „Po centru Hannicha se na přední tyči prosadil Ronovský,“ popisoval Svoboda a navázal: „V závěru poločasu utekl domácím po levé straně Hannich a ranou na bližší tyč překvapil domácího brankáře,“ rekapituloval trenér Čáslavi.

„Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii. Přispěly k tomu rychlé branky, které znamenaly rozdíl ve skóre. Nejprve se po pěkné kombinační akci a zpětné přihrávce Hannicha do prázdné trefil Ronovský. Poté jsme skórovali po rohovém kopu, kdy hlavičku Petrů usměrnil do sítě Hejný,“ sdělil Svoboda.

V té době hosté vedli 4:1 a diktovali tempo hry. „Nastřelili jsme břevno, Chábera neproměnil samostatný únik, Hannich po kličce brankáři netrefil úplně prázdnou bránu“ uvedl Jakub Svoboda a navázal: „Další gól přidal Ronovský, i když lví podíl na ní má velká hrubka domácí brankáře. Šestou branku vstřelil Chábera, který znovu téměř do prázdné brány doklepl míč po Hannichově akci. Škoda inkasované branky v posledních vteřinách zápasu,“ povzdychl si Svoboda.

„V zápase jsme si vyzkoušeli nové rozestavení, hráče protočili na několika postech. Až na zranění Strnada můžeme být s přípravným zápasem spokojeni,“ řekl Jakub Svoboda a doplnil: „Dělám to málokdy, ale po dnešním zápase musím pochválit Honzu Hannicha za jeho výkon, zahrál nadstandardně a po jeho akcích padla převážná většina branek,“ uzavřel lodivod čáslavské lavičky.

FK Brandýs nad Labem

9., 50., 70. Ronovský, 40. Hannich, 55. Hejný, 75. Chábera.

Čáslav I. poločas: Barták – Kurka, Hejný, Petrů, Slavík – Čuchal, Kulhánek – Strnad (15. Kopp), Král, Hannich – Ronovský.

Čáslav II. poločas: Barták – Slavík, Hejný, Petrů, Mach – Čuchal (80. Kopp), Havrda – Kopp (60. Schovanec), Ronovský, Hannich – Chábera. Trenér Jakub Svoboda.