KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Áčko zakončilo letní přípravu vítězstvím nad divizním Havlíčkovým Brodem

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi uzavřeli letní přípavné období posledním přátelským zápasem proti diviznímu celku z moravské skupiny D – Slovanu Havlíčkův Brod. Po výhře 4:2 již svěřenci trenéra Jakuba Svobody vyhlížejí sobotní pohárové utkání v Letohradě.

Hodnocení trenéra

Trenér Čáslavi Jakub Svoboda byl s výkonem svého týmu spokojen: „Věřím, že se utkání muselo divákům líbit. Hrál se svižný fotbal. Nepřeženu, když řeknu, že jsme v utkání spálili více jak deset vyložených šancí,“ uvedl Svoboda. 

„V zápase jsme do třicáté minuty jasně dominovali. Hned v úvodu jsme se po standardní situaci dostali do vedení. Bohužel jsme jednou zaspali při autovém vhazování a podruhé pak lacino při rozehrávce přišli o míč. Z toho pramenily dvě obdržené branky. To se ale stává. Na chvíli nás obrat soupeře otupil, ale do poločasové pauzy vyrovnal nádhernou střelou z přímého kopu Vančura,“ popisoval trenér Čáslavi. 

„Ve druhém poločase jsme ještě zvýšili obrátky. Bylo jen otázkou času, kdy přidáme branky. Nakonec se prosadil po přihrávce Váni opět Vančura a na čtyři dva zvyšoval Kurka. Navíc jsme nastřelili i břevno a další šance zahodili,“ rekapituloval Jakub Svoboda a navázal: „Kluci měli do zápasu velkou chuť, bojují o místo v základní sestavě a musím říct, že mi některé výkony jednotlivců zamotaly hlavu před sobotním pohárovým zápasem v Letohradu. Jsou to ovšem příjemné starosti,“ řekl s úsměvem. 

V průběhu letní přípravy Čáslav opustila brankářská jednička Michal Kubát, který odešel do Kolína. „Bohužel jsem se to dozvěděl až ve druhé polovině července, a tak prostor pro shánění druhého brankáře ke Karbanovi nebyl velký. Nicméně do Čáslavi příjde Denis Hartych z Mladé Boleslavi,“ prozradil Jakub Svoboda. 

Ve středečním zápase se v čáslavském dresu objevila další nová tvář: „Jednalo se o Vláďu Paru, který je od pondělí součástí týmu. Přišel rovněž z Mladé Boleslavi. Navíc tento týden dotahujeme příchody Štěpáňa Váni a Lukáše Macha, takže věřím, že do sobotního pohárového zápasu budeme mít kádr kompletní,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání naleznete zde.

Kompletní videosestřih z přípravných zápasů FK Čáslav v letním přípravném období pak naleznete ve videu zde!

4 : 2
(2 : 2)

FK Čáslav

 

FC Slovan Havlíčkův Brod

Branky

2x Vančura, K. Petrů, Kurka.

Sestava

Hartych (46. Karban) – Kurka, M. Svoboda (46. Mráz), K. Petrů, Hannich (46. Richard) – Král (46. Váňa), Mach (60. Kořínek) – Para (60. Strnad), Vančura, Jelínek – Ronovský (46. Vajgl). Trenér Jakub Svoboda.