ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Čáslav bere dva body z divizního derby v Kutné Hoře

Kutná Hora - V rámci divizní soutěže se fotbalisté FK Čáslav představili naposledy v Lorci 3. června 2017. A tehdy z toho bylo jasné vítězství 7:0 hostujícího celku (info zde). Další divizní derby po více jak dvou letech nabídlo v sobotu 9. kolo:

Pro Kutnohorské šlo o vůbec první domácí zápas letošní sezony a zápas na zrekonstruovaném trávníku v Lorci nezačali vůbec špatně. Vynutili si mírnou územní převahu, z které ve 12. min. vytěžili první jasnou šanci utkání: Wolf si na prostředku hřiště narazil míč, šel sám na bránu, ale jeho zakončení vyrazil gólman Hartych na roh. Ve 27. min. podobnou příležitost na druhé straně Hannich a i v tomto případě Malý dokázal míč vytáhnout na roh. Ve 31. min. se už skóre měnilo: Vančura unikl po pravé straně a jeho centr Hannich uklidil hlavou k tyči - 0:1. Vedení hostů mohl vzápětí pojistit Strnad, který se zjevil sám před Malým - ten ale změnu skóre nepřipustil. Domácí nakonec mohli před přestávkou vyrovnat: Wolf z trestného kopu od rohového praporku našel na zadní tyči France, který ale brz přípravy jen těsně minul šibenici čáslavské brány.

Do druhého poločasu přišli aktivněji hosté, ovšem vyrovnání se dočkala naopak Kutná Hora: Po střele Hradílka to v ochozech nejprve jen zahučelo, v 66. min. už ale bylo srovnáno: Po centru Kolůvka z levé strany šel gólman Hartych "do tmy" a Hradílek měl před sebou už jen prázdnou bránu - 1:1. Těsně po svém příchodu na hřiště měl dvě velké šance Semrád: V 84. min. mu ve vápně míč připravil Hradílek, ale potom trefil jen hráče před sebou. Blíže ke gólu pak byl v 75. min., kdy po Saulichově centru hlavičkoval do tyče! Poslední slovo měla Čáslav: V první minutě nastavení Franc odvrátil centr jen hranici vápna k úplně volnému Trekovalovi, jemuž se ale střela vůbec nepovedla a balón skončil vedle.

Hned první penaltu rozstřelu Semráda chytil gólman Hartych a když ve třetí sérii Piskač mířil vedle, skončil boj o bonusový bod 1:4.

Trenér Čáslavi Jakub Svoboda po utkání nebyl spokojen s výkonem svého týmu:„Mám ze zápasu smíšené pocity. Sice jsme získali dva body, ale náš výkon se mi vůbec nelíbil. Domácí byli po celé utkání agresivnější, sbírali odražené míče a nás nepustili do náší nátlakové hry. Mrzí mě, že jsme neměli utkání pod kontrolou,“ litoval Svoboda.

„V prvním poločase mohli jít domácí do vedení. To nás podržel brankář Hartych. My jsme se postupně oklepali a za první poločas jsme si vytvořili tři gólové šance, z toho jednu po rohovém kopu. Podařilo se nám dát Hannichem hezkou branku, ale na můj vkus to z naší strany bylo málo,“ řekl Jakub Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme chtěli trpělivě čekat na brejkové příležitosti. Bohužel ráz druhého poločasu určila hrubá chyba našeho gólmana, který domácím daroval branku na jedna jedna. Domácím tato situace vlila krev do žil a do konce zápasu si vytvořili ještě dvě, tři gólové šance,“ přiznal Svoboda a pokračoval: „Dokonce nastřelili i tyč. My jsme nebyli výrazněji nebezpeční. Standardní situace domácí uskákali. V závěru pak mohl rozhodnout Trekoval, ale ani on netrefil branku. To by ovšem bylo pro domácí kruté,“ konstatoval.

„Nakonec jsme zvládli pokutové kopy a máme dva body. Je třeba ale přiznat, že kdyby se dnes měly body rozdělovat podle výkonu v zápase, minimálně bonusový bod by si zasloužili domácí. My máme na čem pracovat, po skvělém výkonu s Vysokým Mýtem jsme dnes nepodali ani průměrný výkon, a na to se vyhrávat nedá, obzvláště pokud se jedná o vyhecované derby,“ uzavřel Svoboda.

Zdroj: www.svoboda.info

Další foto a video z utkání je zde!

Videoreportáž ze zápasu zde!

Sparta Kutná Hora

66. Hradílek - 31. Hannich.

Hartych - Para (82. Jelínek), Mráz, Richard, Hannich - Strnad (90.+2 Váňa), M. Král (70. Čuchal), K. Petrů, Mach (46. Kořínek) - Vančura - Ronovský (80. Trekoval). Trenér Jakub Svoboda.