KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Čáslav nestačila na Pardubice

Fotbalisté Čáslavi v další prověrce na novou divizní sezóny změřili síly s rezervou Pardubic. Proti třetiligovému soupeři se sice svěřenci trenéra Jakuba Svobody dostali do vedení, skóre však nakonec vyznělo daleko lépe pro hosty .

Hodnocení trenéra

„S prvním poločasem můžeme být spokojeni. Dostali jsme se brzy do vedení a naše hra byla v prvním poločase vcelku organizovaná. Byť jsme soupeře pustili asi do tří příležitostí, tak první půle snese měřítko, uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Vyhnánek navíc po ruce Richarda chytil penaltu. Bohužel jsme již několikátý zápas po sobě chybovali v rozehrávce a soupeř prakticky zadarmo srovnal skóre. Ještě před poločasovou pauzou jsme mohli jít ale do vedení, když obraně hostí pláchl Hannich. V brejku tři na jednoho předložil míč před prázdnou branku Cháberovi, který ovšem trefil brankáře hostí,“ litoval Svoboda.

„Do druhého poločasu jsme přišli o druhého stopera, museli jsme přeskupit rozestavení, posty a navíc nám postupem času proti kvalitnímu soupeři došly síly na pozicích, které jsou pro vývoj zápasu klíčové,“ mrzelo trenéra Čáslavi.

„Hned v úvodu poločasu jsme dostali nešťastnou branku, když se centrovaný míč odrazil od tyče do zad Bartáka a následně do brány. I na to jsme ale mohli reagovat. Po Havrdově kolmici šel sám na bránu Chábera. V zakončení těšně minul,“ popisoval.

„Hosté nás dvěma brankami po pěkných kombinacích srazili výsledkově do kolen. My jsme si vytvořili ještě dvě vyložené příležitosti ke skórování. Ovšem Schovanec a Tůma nedali. Po standardní situaci těsně minul Hejný. Škoda, kdybychom byli efektivnější v koncovce, nemuselo by výsledné skóre vypadat tak hrozivě,“ řekl trenér Čáslavi.

Fotbalisty Čáslavi čeká ve středu zápas ve Velimi v sobotu se představí v Neratovicích: „Pomalu se chýlíme ke konci přípravy. Nyní se nám do cesty postaví soupeři podobné kvalitativní úrovně. Až tato utkání nám definitivně prozradí, jak na tom před startem mistrovské sezóny jsme,“ uzavřel Jakub Svoboda.

1 : 5
(1 : 1)

FK Čáslav

 

FK Pardubice B

Branky

6. Hannich - 40. Vítek, 46. Zelenka, 59. Ramos Junior, 62. Vilím, 77. Lee.

Sestava

Vyhnánek (46. Barták) – Kurka, Hejný, Richard (46. Schovanec), Mach (70. Eisner) – Vančura (60. Kopp), Havrda (60. Kulhánek) – Slavík, Ronovský, Hannich – Chábera (70. Tůma). Trenér Jakub Svoboda.