ZMĚNA ČASU UTKÁNÍ: Čáslav - Náchod, neděle 27.9. od 15:00 hod.!!!

CELÁ ZPRÁVA

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Čáslav v přátelském utkání prohrála v Kutné Hoře

Kutná Hora - Fotbalisté Čáslavi nastoupili k přátelskému utkání v sousední Kutné Hoře.

Z prohry o jednu branku nedělám vědu. Hrálo se minimálně remízové utkání," uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. "Jsem rád, že jsem v zápase mohl protočit téměř dvě jedenáctky a do utkání jsme zapojili v současné době ještě tři hráče dorosteneckého věku. Minimálně Milan Čáp na stoperu si v zápase počínal velmi dobře," řekl Svoboda. "Téměř celý první poločas jsme po dlouhé herní pauze přivykali důrazu domácích. Moc nám nefungovala organizace hry a systémové napadání rozehrávky soupeře téměř neexistovalo," povzdychl si Svoboda.

"Obě inkasované branky vznikly po našich individuálních chybách. U první neodhadl stoper odraz míče po výkopu brankáře, balón jej přeskočil a domácí útočník šel sám na našeho brankáře. U druhé branky jsme chybovali při rohovém kopu, kdy jsme v daném prostoru byli v přečíslení tři na jednoho, a i tak domácí útočník naše hráče předskočil a skóroval," kroutil Svoboda hlavou.

"Na druhou stranu jsme mohli také dávat branky. Dvakrát byl ve vyložené šanci Mlynka. Jednou obešel i brankáře, ale pak nemířil přesně. Podruhé šel sám ze strany a rozvlnil jen boční síť. Po dlouhém autu Mráze netrefil míč na malém vápně osamocený Čuchal. Pěkná byla i rána Kamila Petrů a několik povedených akcí jsme bohužel nedotáhli k finální přihrávce ze strany do vnitřku pokutového území," konstatoval.

"Ve druhém poločase jsme vyzkoušeli jiné rozestavení a v určité pasáži poločasu jsme si vytvořili i tlak. Kopali jsme řadu rohových kopů, bohužel bez výsledku. Branky jsme se dočkali po pěkné spolupráci Krále s Netušilem, který předložil míč před prázdnou branku Hannichovi. V závěru měl dvě obrovské šance Kopp. Nejprve po zaváhání domácí obrany netrefil úplně prázdnou branku. V poslední minutě po závaru uvnitř pokutového území těsně minul bránu. Domácí hrozili z brejkových situací. Do vyložené šance se dostali znovu po zaváhání našeho stropera, avšak gól z toho nakonec nebyl," popisoval Jakub Svoboda.

"Jsem rád, že jsme se Kutnou Horou dohodli na vzájemném utkání. Po dlouhé pauze jsme si tak opět mohli vyzkoušet hráče v zápasovém zatížení. Víme, že máme na čem pracovat. Soutěže začínají až na konci srpna, takže máme ještě hodně času na ladění formy," uzavřel Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání naleznete zde!

Sparta Kutná Hora

Darkeh 2 - Hannich.

Čáslav I. poločas: Barták - Kurka, Mráz, Šmejda, Hannich - Strnad, Čuchal, K. Petrů, Kopp - Ronovský, Mlynka.

Čáslav II. poločas: Barták ­- Jelínek, Čáp, Šmejda, Kurka (75. Čuchal) ­- Vančura, Klepal - Mlynka (65. Kopp), Král, Hannich - Netušil. Trenér Jakub Svoboda.