ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Čáslav vyhrála derby v Kolíně, hattrickem se blýskl kapitán Jakub Vančura

Kolín – Poslední kolo divizní skupiny C proti sobě svedlo celky Kolína a Čáslavi. Zápas, ve kterém oba týmy hrály již jen o prestiž, zvládli lépe hosté. Hned první střela Čáslavi na bránu skončila v síti. Vančura přesnou ranou z přímého kopu zaskočil brankáře Blahovce – 0:1. Domácí pak dvakrát zahrozili po centrovaných míčích. Křelina a Veselý ale jen těsně minuli branku gólmana Kubáta. 

Kolín se branky dočkal v šedesáté minutě. Křelina se prodral přes bránícího hráče a v pádu usměrnil balón do brány – 1:1. O šest minut později napřáhl ke střele Strnad, míčem trefil ve vápně Hannicha, od jehož hrudi se balón odrazil ke Skokanovi, který poslal Čáslav opět do vedení – 1:2. V 72. minutě se k dalšímu přímému kopu ze strany postavil Vančura a podruhé nedal domácímu brankáři šanci – 1:3. Čáslavský kapitán pak v poslední minutě zápasu dokonal po krásné kombinaci s Jíchou hattrick – 1:4.

Článek ze Svoboda.info

Všechny fotky a videa ze zápasu naleznete ZDE.

Hodnocení trenéra

„Zápas se mo hodnotí špatně, protože jsme v něm neuspěli,“ uvedl trenér Kolína Jaroslav Havrda„Od začátku se hrála vyrovnaná partie. My jsme měli problémy ve středu pole, kdy nás hosté z každého odkopu trestali. Ze zbytečné standardky jsme inkasovali. Poté jsme měli několik příležitostí ke skórování, ale ty jsme nedali,“ mrzelo jej.

Domácí v šedesáté minutě srovnali skóre: „Ve druhém poločase jsme vyrovnali z pološance,“ řekl Havrda a pokračoval: „Poté jsme se de facto k ničemu nedostali. Hosté nás potrestali šťastnou brankou a následně to byla z naší strany již křeč,“přiznal. 

„Čáslav předvedla dobrý výkon a mě mrzí, že jsme nenavázali na výkony, kterými jsme se prezentovali na začátku jarní části,“ uzavřel Jaroslav Havrda.

Trenér Čáslavi Radim Truksa byl po utkání spokojený: „Dokázali jsme konečně vyhrát na hřišti soupeře, ač je to záhadou, stalo se tak až v posledním třicátém kole,“ uvedl.

„Dokázali jsme se prosadit ze standardních situací, ze kterých jsme byli nebezpeční. Jakub Vančura se trefil dvakrát z přímého kopu a jednu branku jsme dali po dohrané situaci po rohovém kopu. Čtvrtý gól dal po parádní akci s Jíchou Vančura,“ popisoval Radim Truksa.

„V prvním poločase měl Kolín dvě šance po standardních situacích. To jsme měli kliku. Ve druhém poločase domácí už gólovku neměli, kromě vstřelené branky. Jinak jsme domácí k ničemu nepustili a z tohoto pohledu je naše vítězství zasloužené,“ konstatoval Radim Truksa.

1 : 4
(0 : 1)

SK Sparta Kolín

 

FK Čáslav

Branky

Branky: 60. Křelina – 13., 72. a 90. Vančura, 66. Skokan

Sestava

Kolín: Blahovec – Biško, Živný, Nešpor, Seifert – Vácha, Čapek, Němeček, Veselý, Mlynka (64. ŠIndelář) – Křelina (80. Novák). Trenér Jaroslav Havrda.

Čáslav: Kubát – Skokan, Růžička, Kunášek, Hannich – Strnad (78. Kopp), Vančura, Čuchal (86. Richard), Vebr, Kořínek (85. Ronovský) – Jícha (90. Černík). Trenér Radim Ttruksa.