Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Čáslav zvládla zápas se soupeřem z dolní poloviny tabulky, diváky potěšila čtyřmi góly

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav v neděli sehráli důležitý zápas: V rámci 19. kole divize C hostili Čechii Vykáň a cesta k tomu, aby soupeře udrželi v tabulce pod sebou, vedla přes bodový zisk:

Čáslav - Vykáň 4:0 (1:0)

Domácí si od první minuty udržovali územní převehu, ovšem několik ne příliš razantních ran zkraje první půle gólman Sova pochytal. Ve 31. min. měl blízko gólu Strnad, když z rychlého brejku sice brankáře Sovu přehodil, ovšem s ním i jeho zařízení. Ve 38. min. se už domácí dočkali: Vančura přetáhl rohový kop na zadní tyč a J. Petrů hlavou poprvé překonal Sovu - 1:0. O chvíli později mohlo být na domácí straně ještě veseleji: Vančura centrem z pravé strany našel před malým vápnem úplně volného Jíchu, ovšem ten balón netrefil.

Prakticky celý druhý poločas se už odehrával pod taktovkou domácích, kteří uklidňující brnaku přidali v 57. min.: Kořínek poslal přízemní míč z levé strany do malého vápna a Jícha zvýšil na 2:0. V 68. min. propálil gólmana Sovu Kořínek a v 85. min. zakončil svůj brejk gólově i Hannich - 4:0. Své přiležitosti měla ale i Vykáň: Do pokutového území Čáslavi v 75. min. letělo hned několik centrů od L. Jarolíma, ten poslední Šplíchal tečoval hlavou těsně vedle. V poslední pětiminutovce se zaskvěl i brankář Kubát a tak Čáslav mohla oslavit tři důležité body.

"Byl to další důležitý zápas s mužstvem pod v tabulce námi. Zvládli jsme ho poměrně jednoznačně jak výsledkově, tak herně," konstatoval trenér Čáslavi Radim Truksa. "Po celý zápas jsme byli určitě nebezpečnější a lepším týmem než soupeř, který si dokázal vytvořit dvě gólové příležitosti v poslední pětiminutovce. To už za stavu 4:0 od nás všichni chtěli útočit," hodnotil střetnutí čáslavský kouč a dodal: "Kluky bych dneska pochválil za práci směrem do zadu. Soupeři nic nedovolili, dali jsme čtyři parádní góly, takže dnes naprostá spokojenost."

FK Čechie Vykáň

Branky: 38. J. Petrů, 57. Jícha, 68. Kořínek, 85. Hannich.

Čáslav: Kubát - Skokan, L. Vebr, Kunášek, Hannich (85. Richard) - Strnad (75. Dastych), J. Petrů, Vančura, Vocel (75. Černík), Kořínek (83. T. Kopp) - Jícha (85. Fuxa). Trenér Radim Truksa. Vykáň: Sova - Olmr, Šplíchal, Kubek (63. Beneš), Dimarco - Koutenský, L. Jarolím, D. Jarolím, Říha (46. Vobořil) - Dalekorej - Reiter (80. Dlouhý). Trenér David Jarolím.