Aktuální informace k příspěvkům na jaro 2020

Celá zpráva

Čáslavské fotbalisty potrápila marodka, přesto zápas s Brandýsem zvládli

Praha – Fotbalisté Čáslavi v dalším přípravném zápase zavítali do pražských Bohnic. Na tamější umělé trávě se střetli s účastníkem divizní skupiny B – FK Brandýs nad Labem.

„Nikdy si na zranění a okleštěnou sestavu nestěžuji, ale tentokrát udělám výjimku s ohledem na to, že si velmi vážím přístupu všech hráčů, kteří do zápasu s Brandýsem zasáhli,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Bohužel nám v týdnu vypadlo hned sedm hráčů na základě nemoci, či zranění. Do zápasu tak museli naskočit i kluci z béčka a Honza Strnad odehrál celý zápas poté, co v týdnu marodil s chřipkou. I tak jsme ale podali statečný výkon, se kterým jsem spokojen,“ řekl Jakub Svoboda.

„V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, domácí měli možná o jednu šanci více. My jsme ovšem také nedali dvě, tři tutovky. Jednou šel sám na bránu Netušil, podruhé ten samý hráč trefil břevno. Nás na druhé straně dvakrát podržel Barták,“ rekapituloval trenér Čáslavi. „Do vedení jsme se dostali po individuální akci Čuchala, který před prázdnou brankou našel Netušila. Domácí srovnali minutu před koncem poločase z pokutového kopu,“ řekl.

„Ve druhém poločase jsme dle mého názoru byli lepším celkem. Ovšem zahazovali jsme vyložené brankové příležitosti. Dvakrát selhal Ronovský, jednou Vančura. Nakonec se prosadil krásnou střelou z hranice šestnáctky opět Netušil. V posledních pěti minutách nás domácí trošku přitlačili. V samotném závěru pak z posledního rohového kopu utkání srovnali,“ litoval Jakub Svoboda.

„Mrzí mě, že jsme přes velmi dobrý výkon ve druhém poločase nedovedli zápas do vítězství. Opět jsme inkasovali z rohového kopu. Klukům ale i na netradičních postech a v pozměněné sestavě zápas v celku sedl, takže můžeme být relativně spokojení. Nyní máme čtrnáct dní na to, se dát zdravotně dohromady a připravit se na úvodní domácí mistrovské utkání s Hlinskem,“ uzavřel lodivod čáslavské lavičky.

Foto a video ze zápasu nalezente zde!

Videoreportáž ze zápasu je zde!

FK Brandýs nad Labem

14. a 64. Netušil

Barták (46. Hartych) – Strnad, Svoboda, Hannich, Hurda – Král, Vančura – Čuchal (70. Chábera), Ronovský, Mach – Netušil. Trenér Jakub Svoboda.