ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Více informací

Čáslavský tým se rozloučil s legendou Petrem Kunáškem a trenérem Radimem Truksou

Čáslav - Derby s Kolínem nebylo jen posledním zápasem sezony, ale s bohatou sportovní kariérou se rozloučil Petr Kunášek a na lavičce áčka FK Čáslav skončil i trenér Radim Truksa.

"Špičkově nám vyšla podzimní část, kdy jsme poprvé prohráli až v Benátkách a pravidelně jsme bodovali," hodnotil celý divizní ročník trenér FK Čáslav Radim Truksa. "I po remízách jsme dokázali přidávat další body v penaltách a nakonec toho bylo v zimě dělené první místo," připomněl a pokračoval: "Věřil jsem, že když mužstvo zůstane pohromadě, jsme schopní první příčky tabulky obhájit i na jaře." Ovšem v zimě odešel Lukáš Vebr a Tomáš Mlynka, navíc se dlouhodobě zranil Jan Růžička. "Počtem hráčů jsme hodně oslabili a i přes příznivý los jsme nechytili začátek jara," řekl kouč a navázal: "Z prvních tří zápasu jsme pohráli ve Slatiňanech, doma získali jen dva body v utkání s Horky a pouze dva body s Turnovem. Kdyby se nám povedl rozjezd, jaro by bylo asi lepší."

Pak ale přišla v šesti kolech hluchá série. "To nám opravdu nešlo," přiznal Radim Truksa. "Kromě zápasu s Kolínem jsme v závěru nějaké body posbírali. Nakonec z toho bude horní polovina tabulky," shrnul sezonu kouč, který v Čáslavi končí. "Své místo jsem nabízel už v průběhu jara, právě v tom hluchém období," naznačil a vysvětlil: "Nešlo nám to, říkal jsem vedení, že jsme byli na dně a tým potřebuje změnu. Nakonec jsme se dohodli, že u mužstva zůstanu do konce soutěže a pak že se vklidu rozloučíme."

A zůstane Radim Truksa bez fotbalu? "Na starost si nyní vezmu starší přípravku ve Vrdech a uvidíme, jestli se v budoucnu něco objeví," uzavřel.

Svou bohatou fotbalovou kariéru po pátečním utkání s Kolínem uzavřel Petr Kunášek. "Poslední zápas to nebude, fotbal by mi chyběl," přiznal nejzkušenější hráč Čáslavi. "Volal mi Karel Mikeš z Tupadel nebo David Linhart z Hlízova," naznačil a dodal: "Dále ale zůstanu spjatý s Čáslaví, pokud to půjde, zahraji si čas od času za B tým. Případně se budu pohybovat kolem dětí." Petr Kunášek po svém rozhodnutí skončit má rozporuplné pocity. "Je to zvláštní, kolikrát na zahradě, u skleničky vína jsem si říkal: Petře, nedávno jsi byl děcko a teď ti za pár dní bude čtyřicet, nedávno jsi s fotbalem začal. Strašně to letí, ale je to realita," vyznal se a pokračoval: "Fyzicky bych se na divizi možná ještě cítil, ale probrali jsme to s manželkou a jde o čas: Musíme se postarat o děti, rodiče potřebují pomoc. Dost často jsem z domova jezdil brzy a vracel se, když už děti spaly. Letí to, chci více času trávit s nimi."

Ve své kariéře Petr Kunášek ochutnal i atmosféru první ligy, kterou si zahrál v Ďolíčku za Bohemians 1905. Který zápas mu utkvěl v hlavě nejvíce? "Určitě ten se Slavií," neváhal s odpovědí. "Bohemce jsem fandil už od dětství a je úžasné, že to vyšlo tak, že jsem si za ni mohl i zahrát. V derby se Slavií, která tehdy byla zrovna v "laufu", přišel plný stadion. To bylo euforické, to bylo neskutečné," vzpomínal. Petr Kunášek právě v zápase se Slavií zvýšil gólem na 2:0. "Kdyby byla otevřená vrata na stadionu, běžel jsem až do Nuslí," smál se a dodal: "To je prostě neskutečný zážitek, to je nepopsatelné, zkrátka sportovní orgasmus."

Zdroj: www.svoboda.info