KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Čáslavští fotbalisté odjeli z Hlinska s prázdnou

Hlinsko – Fotbalisté Čáslavi vstoupili do nové divizní sezóny porážkou. Na půdě Hlinska inkasovali krátce po změně stran z rohového kopu. Následně své šance neproměnili a domácí je po chybě obránce potrestali v samotném závěru druhou brankou. „Porážka nás mrzí. Sehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsem si vytvořili čtyři stoprocentní šance. Bohužel bez vstřelené branky nemůžeme myslet na úspěch,“ poznamenal k zápasu trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Hodnocení trenéra

„Do zápasu jsme vstoupili ukázkově. Hned v první minutě Bašek zatáhl míč po levé straně, naservíroval jej před prázdnou bránu Ronovskému, kterému míč na mokré trávě sklouzl trochu rychleji než asi předpokládal a balón ve skluzu nasměroval ve vyložené pozici těsně mimo bránu,“ mrzelo Jakuba Svoboda.

„Zápas asi moc fotbalové krásy nenabídl. Domácí hráli jednodušše, bez mezihry. Ta se nám v prvním poločase také moc nevedla. Čas od času jsme zazlobili především po levé straně. Kdy jeden z průniků Baška znovu zlikvidoval domácí brankář,“ popisoval Svoboda.

„V prvním poločase nám oproti očekávání zaostávali za svými standardními výkony krajní obránci. Jeden, dva křižné bálony za obranu neodehráli dobře a domácí z toho měli šanci a pološanci. V obou případech nás podržel gólman Barták. V závěru poločasu se pak Barták vytáhl proti křižné střele jednoho z domácích hráčů. Následovala sérii tří rohových kopů, které jsme s vypětím všech sil odvrátili a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu,“ řekl trenér Čáslavi.

Hned z prvního rohového kopu druhého poločasu jsme inkasovali. Domácí se pak zatáhli a čekali na brejky. My jsme opticky byli na míči, kombinovali, ale ovšem na vlastní polovině. Chyběl nám moment překvapení. I tak jsme si ale tři stoprocentní šance ke skórování vytvořili. Nejprve míč po dlouhém autu přistrčil Bašek na hranici penalty osamocenému Mlynkovi, ten ale přestřelil. Poté se na přední tyči při rohovém kopu prosadil Petrů. Domácí gólman ale skvělým zákrokem podržel svůj tým. Do třetice postupoval ze strany na bránu Ronovský. Míč dal pod sebe na malé vápno Baškovi, který ovšem zakončil těsně mimo. To byly jasné šance, které jsme měli proměnit,“ litoval Jakub Svoboda. 

„Když jsme se chystali na závěrečný nápor, tak přišla minela obránce Kurky, který špatným zpracováním nabídl míč soupeři, který nás střelou na přední tyč potrestal,“ kroutil Svoboda hlavou. 

„Sice jsme prohráli, ale je na čem stavět. Když si vezmu, že jsme sestavu skládali bez dvou základních stavebních kamenů Mráze a kapitána Vančury,“ poznamenal Jakub Svoboda a navázal: „Během zápasu jsme museli stáhnout Baška, oteklý kotník má Richard. Věřím, že oba hráči budou do neděle v pořádku,“ konstatoval Svoboda.

„Ještě bych chtěl poděkovat čáslavským klukům kategorie U12, kteří jsou na soustředění v Červených Janovicích a do Hlinska nás a svého trenéra Radka Richarda dojeli podpořit. Fandili výborně,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání je zde!

2 : 0
(0 : 0)

FC Hlinsko

 

FK Čáslav

Branky

Sestava

Barták – Kurka, Richard, Petrů, Hannich – Král, Čuchal – Strnad (71. Netušil), Bašek (76. Kopp), Mlynka (83. Váňa) – Ronovský (83. Trekoval). Trenér Jakub Svoboda.