KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Čáslavští fotbalisté otočili zápas s Heřmanovým Městcem

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi ve druhém přípravném utkání na jarní boje v divizi přivítali na domácí umělé trávě celek Heřmanova Městce. Hosté působí v krajském přeboru Pardubického kraje.

Hodnocení trenéra

„V prvním poločase jsme byli velmi často v držení míče. Ovšem do vzorně organizované obrany soupeře jsme moc nepronikli,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Buď jsme o míč v zárodku akce přišli, nebo jsme byli nepřesní. Po laciné ztrátě při rozehrávce nás hosté potrestali a ujali se vedení. My jsme srovnali až v závěru poločasu, kdy se hostům nepovedl odkop míče z pokutového území a Vančura balón uklidil do sítě,“ popisoval. 

„Sice jsme v prvním poločase opticky drželi míč a hru kontrolovali, ale nebyl jsem spokojený s prací hráčů ve středu hřiště, kteří snadno ztráceli míče,“ řekl trenér Čáslavi. 

„V úvodu druhého poločasu si po dlouhém autu do našeho pokutového území hosté došli pro penaltu. Ta byla vyústěním další školácké chyby v naší obraně. To se prostě nesmí stávat. Hosté se tak znovu ujali vedení,“ rekapituloval Svoboda. 

„My jsme dokázali po rohovém kopu a důrazu v malém pokutovém území srovnat Kamilem Petrů. V závěru jsme se konečně prosadili po přímočarých akcích a hezkých centrech ze strany. Dvakrát si míč našel Váňa a zařídil tak naše vítězství,“ sdělil Svoboda. 

S naší hrou ale moc spokojený nejsem. Někteří hráči opakují stále stejné školácké chyby. To se musí do mistrovských utkání změnit,“ zdůraznil Jakub Svoboda, který do utkání ve druhém poločase poslal i sedmnáctiletého brankáře Vágnera: „Vojta s námi včera trénoval, jevil se velmi dobře, tak proč mu nedat šanci?! V utkání působil jistým dojmem, věřím, že start v áčku pro něj bude povzbuzením do další práce,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Foto a video z utkání naleznete zde!

Videosestřih z utkání je zde!

4 : 2
(1 : 1)

FK Čáslav

 

FK Jiskra Heřmanův Městec

Branky

44. Vančura, 65. K. Petrů, 78. a 88. Váňa.

Sestava

Čáslav: Barták (75. Vágner) – Jelínek (65. Strnad), Mráz (65. Král), K. Petrů, Hannich – Král (46. Čuchal), Mach (46. Para) – Strnad (46. Svoboda), Vančura (65. Mach) , Mrázek (65. Netušil) – Netušil (46. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.