NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!

NAKOUPIT

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Čáslavští fotbalisté uťali pardubické rezervě vítěznou šňůru

Domácí od první minuty hýřili aktivitou, jak ve hře, tak v zakončení. Útočníky zásoboval centry z levé strany Hannich, o střelbu se starali hlavně K. Petrů a Vančura. V 8. min. gólman Šmíd při odkopu trefil jen Hannicha, Vančura míč vrátil před bránu, ale Hannich míč do sítě nedostal. To v 10. min. se už domácí radovali: Výkop gólmana Kubáta prodloužil za obranu hostů Jícha a K. Petrů po svém úniku přeloboval gólmana - 1:0. Půl hodiny se tým z Pardubic k ohrožení Kubátovy brány nedostal, teprve pak se hra přece jen posunula více do středu hřiště. Jenže poslední slovo první půle měli Čáslavští: Kunáškova táhlá střela ze střední vzdálenosti se ještě mezi tři tyče nevešla, ovšem ve 45. min. se Vocel protáhl do pokutového území a po jeho centru z pravé strany se gólman Šmíd marně natahoval po hlavičce Hannicha - 2:0.

Také po přestávce byli domácí nebezpečnější, ovšem třetí gól nepřidali. V 80. min. naopak Bureš z pravé strany neprostřelil hradbu těl před sebou, míč se ale odrazil k Mužíkovi do jasné pozice, ovšem Kubát vytáhl skvělý zákrok. Gól by ale pro ofsajd stejně neplatil. Čáslavský gólman v 84. min. ještě zlikvidoval střelu Mužíka z levé strany a tak se na stavu už nic nezměnilo.

Článek ze Svoboda.info

Všechny fotky a videaze zápasu nalezente ZDE.

Čáslavští věděli o síle pardubické rezervy. "Jde o nejlepší mužstvo jara. Nám se doma naopak nedaří," zdůraznil trenér FK Čáslav Radim Truksa a pokračoval: "Dnes jsme sehráli ale svůj nejlepší jarní zápas doma, nejen výsledkem, ale i hrou. V prvním poločase jsme měli hodně zakončení, několik šancí jsme nedali." Skóroval Kamil Petrů, když při úniku přeloboval gólmana Šmída. "I potom jsme tam měli šance, Honza Hannich z metru trefil ležícího brankáře, ze standardky jsme to dali těsně vedle," vypočítal kouč a navázal: "Nakonec jsme se dokázali prosadit i podruhé po perfektní práci Robina Vocela. Vedli jsme 2:0 zaslouženě, Pardubice hrozily pouze z rohů. Ve druhé půli jsme měli poměrně dost situací na pojišťovací třetí gól, bohužel jsme to ani jednou nedotáhli. Hosté za celý zápas neměli vyloženou šanci, naše vítězství je zasloužený."

FK Pardubice B

Branky: 10. K. Petrů, 45. Hannich. Rozhodčí: Klečka - Pilný, Ježek. ŽK: K. Petrů, J. Petrů. Diváků: 115.

Čáslav: Kubát - Skokan, Mráz, J. Petrů, Kunášek - K. Petrů (78. Kořínek), Vančura (89. T. Kopp), R. Vocel, Čuchal, Hannich (86. Ronovský) - Jícha (90.+1 Richard). Trenér Radim Truksa. Pardubice B: Šmíd - Rambousek (46. Bureš), Kopřiva, Zukal, Sokol - Jiroutek (75. Spěvák), Kudrna - Lee (46. Zelenka), Šafařík, Mužík - Huf. Trenér Kamil Řezníček.