KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Čáslavští fotbalisté vedli již tři nula, Příbram ale dokázala skóre srovnat

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v dalším přípravném utkání na domácí půdě přivítali ligový tým staršího dorostu 1. FK Příbram. V čáslavském dresu se poprvé představil Adam Lanc, který je v tomto týdnu v týmu na zkoušce z klubu FK Viktoria Žižkov. 

Hodnocení trenéra

„První poločas byl z naší strany povedený,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Měl jsem radost, že se nám podařilo do utkání převést herní situace, které jsme pilovali na tréninku. Dali jsme dvě branky, jednu vyloženou gólovku, kterou měl Netušil, jsme ještě neproměnili. Měli jsme dobrý pohyb, snažili se o kombinaci, až na drobný výpadek ze hry v závěru poločasu jsem byl spokojen,“ řekl k prvním pětačtyřicetiminutám Svoboda. 

„I úvod druhého poločasu nebyl z naší strany špatný. V šancích se objevili Váňa, Kurka a Ronovský. Dali jsme i třetí branku, ta ale dle mého názoru neměla platit pro ofsajd,“ přiznal Jakub Svoboda. „Bohužel jsme museli v posledních třiceti minutách vinnou zdravotních komplikací rotovat se sestavou, a to se nakonec podepsalo na našem výkonu v poslední půlhodině, kdy jsme absolutně nebyli organizovaní, všude druzí a z toho pramenily šance soupeře. Ten zaslouženě nakonec srovnal skóre, což jsme si museli v kabině po utkání důrazně vyříkat,“ řekl Jakub Svoboda. 

„Mrzí mě, že musíme neustále rotovat se sestavou. Máme bohužel řadu zraněných hráčů, další tři byli v tomto týdnu ještě na dovolené, kvůli tomu musíme upravovat náplň tréninků s ohledem na vytíženost hráčů, které máme k dispozici,“ povzdychl si Jakub Svoboda. 

V čáslavském dresu se tak představil žižkovský fotbalista Adam Lanc. „Adama vyzkoušíme ještě v sobotním zápase v Ústí nad Orlicí, poté si společně sedneme a vyhodnotíme jeho případné další působení v Čáslavi,“ konstatoval Jakub Svoboda a navázal: „Navíc stále jednáme o dalších hráčích. Jednu novou tvář uvítáme již v pátek na tréninku, jméno si ale ještě nechám pro sebe,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání je zde!

Další zápas: sobota 8. srpna, Ústí nad Orlicí – Čáslav, 10:30 hod.

3 : 3
(2 : 0)

FK Čáslav

 

1.FK Příbram

Branky

3 Ronovský.

Sestava

Čáslav: Barták – Kurka, Lanc (80. Ronovský), Petrů, Hannich – Klepal – Strnad (55. Netušil), Čuchal (75. Šmejda), Kopp – Netušil (30. Váňa), Ronovský (60. Trekoval). Trenér Jakub Svoboda.