ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Čáslavští fotbalisté vydolovali z utkání s Vysokým Mýtem dva body!

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v osmém kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek ze špičky tabulky – Vysoké Mýto. Tým Čáslavi se musel před utkáním vypořádat s řadou absencí, i tak ale zápas zvládl a nakonec zvítězil po pokutových kopech. 

Hodnocení trenéra

„Před utkáním jsme prožili týden hrůzy, kdy jsme prakticky pořádně netrénovali, protože jsme měli k dispozici osm až devět hráčů, zbytek doplnili vždy kluci z dorostu a béčka,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „K dlouhodobým absencím v podobě Mráze, Vančury a Klepala, přibyl Richard, do zápasu jsem neměl k dispozici ani Mlynku s Kurkou, dále pak Netušila, Šmejdu a Hejného, navíc Váňa na lavičce nemohl do utkání nastoupit. Z těchto hráčů bychom mohli poskladát druhou jedenáctku," řekl Jakub Svoboda. 

S ohledem na složení základní sestavy jsme tentokrát upravili způsob hry. Zaměřili jsme se na důsledný obranný blok a rychlý přechod do útoku. V prvním poločase se hosté dostali do dvou šancí. Po jedné z nich se míč po rohovém kopu ocitl na brankové čáře, ale zachránil nás Bašek. My jsme měli nějaké náznaky, ale v situacích, kdy jsme mohli soupeře potrestat, jsme nebyli přesní. V poločase jsme byli nuceni opět střídat. Tomáš Kopp dostal míčem do obličeje a dvacet minut si stěžoval na rozostřené vidění. Doufám, že bude v pořádku,“ sdělil Jakub Svoboda. 

„Na začátku druhého poločasu jsme si vytvořili dvě příležitosti. Hannich gólmana hostí ze strany neprostřelil a Králův pokus z přímého kopu zastavil až vracející se obránce na čáře. Hosté však i nadále byli na míči. Nakonec nás po nenápadném centru ze strany potrestali,“ mrzelo Jakuba Svobodu. „My jsme prakticky vzápětí přeskupili sestavu. O chvilku později šel sám ze strany na bránu Bašek, trefil ale jen tyč. Následně prokličkoval hostující obranou Čuchal, narazil si s Ronovským a Hannich na zadní tyči uklidil míč do prázdné brány. V penaltovém rozstřelu jsme byli opět stoprocentní a bereme dva body,“ oddychl si. 

„Chtěl bych klukům vyseknout poklonu. Nejenom, že řada hráčů nemohla do zápasu nastoupit, ale i další, co se v základní sestavě objevili, tak sice v poslední době moc netrénovali, ale zápas zvládli skvěle! Můžu tentokrát vyzdvidhnout Trekovala, poděkuji Kořínkovi, který před čtrnácti dny začal znovu trénovat, Jelínek šel do zápasu prakticky bez tréninku a klobouk dolů před kluky z dorostu, sedmnáctiletý Fišr a osmnáctiletý Tůma to zvládli výborně. Jsem po dlouhé době nadšený z přístupu všech kluků, a za to jim děkuji,“ uzavřel trenér Čáslavi. 

Foto a video z utkání je zde!

1 : 1
(0 : 0)

FK Čáslav

 

SK Vysoké Mýto

Branky

81. Hannich – 74. Kopřiva. 

Sestava

Barták – Jelínek (77. Tůma), Trekoval, K. Petrů, Hannich – Čuchal – Strnad, Bašek (90. Čáp), Kopp (46. Král), Kořínek (74. Fišr) – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.