ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Derby je naše! Čáslav díky brankám Mlynky a Kurky zdolala Kutnou Horu

Čáslav – Ve středečním přípravném utkání fotbalisté Čáslavi přivítali na domácím hřišti hráče Sparty Kutná Hora, svého nejbližšího soupeře z divize.

Z mírné územní převahy na začátku zápasu domácí vytěžili jen pár rohů, důležitější okamžik přinesla 15. minuta na druhé straně: To kutnohorský roh zalétl k Markovi, který otevřel skóre – 0:1. Čáslav kontrovala ve 30. min., kdy po nenápadné akci z levé strany uklidil míč přesně k tyči Mlynka.

Po změně stran domácí hrozili především po průnicích na pravé straně a po jednom z nich zaznamenal Kůrka rozhodující branku. A jelikož už z žádné další šance ani na jedné straně branka nepadla, zvítězili domácí 2:1.

„Zápas se musel divákům líbit. Bylo k vidění vcelku dost brankových příležistostí,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „V prvním poločase jsme se v úvodních minutách dostali do dvou samostatných úniků ze strany, ani jednou jsme ale neskórovali. Naopak na druhé straně nás Kutnohorští tradičně potrestali z rohového kopu."

„V dalším průběhu jsme nastřelili břevno, únik Váni zastavil skvělým zákrokem brankář Malý. Herně jsme o moc lepší nebyli, ale na vyložené příležistosti jsme první půli vyhráli. Nakonec jsme srovnali skóre, když Hannich našel přesným centrem Mlynku, který poslal míč do sítě. V závěru půle ještě zahrozili hosté, ale to k brance naštěstí nevedlo,“ oddychl si trenér Čáslavi.

„Do druhého poločasu jsme vystřídali polovinu hráčů a někteří bohužel vůbec nechytli tempo zápasu,“ mrzelo Jakuba Svobodu. „Hosté si tak vytvořili dvě velké šance, ty ale brankou neskončily. Na druhé straně šel sám na bránu Mlynka, ale opět mířil těsně vedle,“ popisoval.

„V posledních dvaceti minutách hry jsme působili živěji a vytvářeli si další šance. Nakonec jsme dosáhli druhé branky a zápas otočili. V závěru jsme pak mohli navýšit skóre, trápí nás ale žalostná koncovka, nejsme již několikátý zápas produktivní,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání naleznete zde!

Videosestřih ze zápasu je zde!

Foto na titulce: René Svoboda

Sparta Kutná Hora

15. Marek – 30. Mlynka, 71. Kůrka.

Čáslav I. pol.: Barták – Kurka, Richard, Mráz, Hannich – K. Petrů – Kopp, Král, Mlynka – Váňa, Netušil.

Čáslav II. pol.: Barták – Jelínek (60. Kurka), Šmejda, Mráz (60. Richard), Hannich – K. Petrů (70. Král) – Strnad, Klepal, Mlynka (70. Kopp) – Ronovský, Netušil (70. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.