Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Diváky i domácí hráče v nedělním zápase dokonale rozvášnili hlavně rozhodčí

Ráz většinu prvního poločasu předurčila už 9. minuta, kdy si na trestný kop naběhl Štajner a hlavou otevřel skóre - 0:1. Domácí se pak dlouho nemohli dostat do tempa, ve 28. min. navíc příležitost Skuhravého vychytal Kubát. Teprve čtvrthodinky před přestávkou přišly příležitosti domácích: Ve 39. min. Vocel kolmou přihrávkou vysunul Kořínka, ten dlouhou kličkou obešel gólmana Zoula, jehož ale zastoupil Helm. Ve 40. min. zachytil odražený míč od vlastní brány Jíchy, do otevřené obrany vysunul Vančuru, který po svém sólu mířil vysoko nad.

Jako první po změně stran zahrozil Rozkovec, který naštěstí pro domácí technickou ranou těsně minul čáslavskou bránu. To v 51. min. si míč k trestnému kopu zpoza vápna postavil Vančura a parádní ranou za zeď do šibenice srovnal na 1:1. Střetnutí se změnilo v boj o každý metr hřiště, domácí měli potíže s houževnatou obranou a když už ji překonali, zradily je finální přihrávka a nebo nedůrazné zakončení. V 79. Štajner parádním pasem našel za obranou Skuhravého, který chybu defenzivy krutě potrestal - 1:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku, často se zlobili na rozhodčího, zejména reklamovali faul v pokutovém území na Richarda. Penalta se ale nekopala a emoce vyvrcholily v nastaveném čase: Vančurův centr z trestného kopu Jícha usměrnil do sítě, rozhodčí ale vyrovnávací gól neuznali pro ofsajd. Cestou ze hřiště si toho pak měli hodně co vysvětlovat s hráči, pořadatelé měli co dělat, aby trocjici sudích dopravili do kabin.

Článek ze Svoboda.info

Všechny fotky a videa ze zápasu naleznete ZDE.

Podle trenéra Radima Truksy jeho tým narazil na nejsilnějšího soupeře, se kterým Čáslav dosud hrála. "Postavení týmu Mšeno/Jablonec v tabulce neodpovídá jeho kvalitě," upozornil a dodal: "To se v zápase také potvrdilo." A nejen v 9. min., kdy Jiří Štajner po standardce otevřel skóre na 0:1. "Mohli jsme vyrovnat už v prvním poločase, Kořínek obešel gólmana, ale bohužel nedal, stejně jako Vančura, který šel sám na bránu a míč mu prý skočil. Proto přestřelil. Na druhé straně měli hosté také šanci, kterou Michal Kubát zlikvidoval,"popisoval šance z první půle trenér. "Náš výkon nebyl úplně špatný, ve druhé půli se hra moc nezměnila. Soupeř měl výbornou šanci z brejku, my jsme vyrovnali z krásného trestného kopu Jakuba Vančury. Věřil jsem, že jsme schopní zápas i otočit," přiznal Radim Truksa a navázal: "Nakonec jsme dali v 92. minutě gól, který nebyl uznaný. Hosté nás potrestali po kolmici za obranu a dnes zkrátka žádný bod nebereme."

FK Jiskra Mšeno

Branky: 51. Vančura - 9. Štajner, 79. Skuhravý.

Čáslav: Kubát - Skokan (83. T. Kopp), L. Vebr, Mráz, Kunášek (83. Richard) - Strnad (66. Mlynka), J. Petrů, Vocel (72. Hannich), Kořínek (83. Uher) - Vančura - Jícha. Trenér Radim Truksa. Mšeno/Jablonec: Zoul - Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý - Štemberk (72. Harmtna), Houser, Rozkovec (82. Daníček), Pelta (64. Štěpánek) - Štajner (90.+1 Nulíček) - Munzar (88. Hušek). Trenér Jaroslav Vodička.