KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Fotbalisté Čáslavi otočili utkání s Kutnou Horou

Paběnice – Fotbalisté Čáslavi se v dalším přátelském utkání střetnuli ve středu 24. července s celkem Kutné Hory. Na skvěle připraveném pažitu v Paběnicích viděli diváci tři branky.

Hodnocení trenéra

„Dokázali jsme otočit nepříznivý stav utkání, a to se vždy cení,“ pochválil trenér Čáslavi Jakub Svoboda své svěřence. 

„V utkání jsme drželi více míč na kopačkách, ovšem stále se nám prozatím opakují naše neduhy v podobě zbrklých ztrát na soupeřově polovině. Případně nedůrazu v prostoru před brankou, když už se kombinací dokážeme dostat do slibné pozice,“ mrzí Svobodu. 

„Soupeř naši branku ohrozil za celé utkání jen dvakrát. Ve druhé minutě střelou ze střední vzdálenosti, se kterou si brankář Hartych poradil. Poté potrestal naše zaspání při akci, při které někteří hráči reklamovali dva ležící hráče na polovině hřiště. To byla naše velká chyba a laciná branka pro soupeře,“ litoval trenér Čáslavi a navázal: „My jsme vyprodukovali v prvním poločase dvě, tři pěkné střely, ovšem bez úspěchu.“ 

Čáslavští fotbalisté ve druhém dějství vstřelili dvě branky. „Ve druhém poločase jsme trpělivou kombinací chtěli skóre otočit. Nakonec se nám to paradoxně podařilo po dvou standardních situacích. Vančurův roh usměrnil hlavou do sítě Trekoval a srovnal. O několik minut později se pak míč odrazil ke Strnadovi, který krásnou ranou přidal druhou branku,“ popisoval Jakub Svoboda a dodal: „V závěru pak Strnad ještě v pádu nastřelil břevno.“  

„Hráče je třeba pochválit za zlepšený výkon ve druhém poločase. Navíc jsme rádi, že i při zařazení fotbalistů z širšího kádru jsme na hřišti neztratili kvalitu. Dobré výsledky z přípravy nás určitě povzbudí do další práce. Zůstáváme ale pevně nohama na zemi, víme, že máme stále na čem pracovat,“ řekl Jakub Svoboda.

Zdroj: www.svoboda.info.

Foto a video z utkání neleznete zde!

2 : 1
(0 : 1)

FK Čáslav

 

Sparta Kutná Hora

Branky

63. Trekoval, 75. Strnad – 28. Hradílek.

Sestava

Hartych – Kurka (80. Trekoval) , Mráz, Trekoval (67. M. Svoboda), Hannich – Čuchal (35. Král), Mach (60. Havrda) – Strnad (46. Jelínek), Vančura, Kořínek (60. Strnad) – Vajgl (46. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.