ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

A-tým: FK Čáslav - FK Příbram U19, středa 5. srpna od 18:00 hod.
A-tým: FK Čáslav - FK Příbram U19, středa 5. srpna od 18:00 hod.
FANSHOP - nové zboží pro fanoušky klubu!
FANSHOP - nové zboží pro fanoušky klubu!

Celá zpráva

Fotbalisté Čáslavi se po dvouměsíční pauze znovu vrhli do společného tréninku

Čáslav – Dva měsíce a jeden den k tomu. Přesně tak dlouhou dobu se fotbalisté divizní Čáslavi kvůli koronavirové epidemii nepotkali na společném tréninku. Vynucená pauza skončila hráčům trenéra Jakuba Svobody v úterý 12. května. „Jsem rád, že jsme se konečně mohli společně sejít na plnohodnotném tréninku,“ uvedl Jakub Svoboda s tím, že klub respektuje všechna zvýšená hygienická opatření a fotbalisté s trenéry dbají na jejich dodržování.  

„Trénovat budeme třikrát týdně. Náplň tréninků bude především formou velkých her, také se zaměříme na rozvoj technicko-taktické stránky jednotlivých hráčů,“ řekl Svoboda a navázal: „V červnu bychom rádi sehráli čtyři přátelská utkání. Již nyní víme, že se 20. června utkáme s Kutnou Horou. O týden později ve Vodrantech přivítáme Kolín,“ prozradil trenér Čáslavi. 

„Jelikož prozatím nevíme, kdy se znovu vyběhne k mistrovským utkáním, máme připraveny dvě varianty letní přípravy. První počítá s klasickým zahájením sezóny v srpnu, druhá pak se startem soutěže na přelomu srpna a září. Uvidíme, kterou variantu nakonec zvolíme, vše budeme řešit operativně s ohledem na aktuální situaci,“ sdělil Jakub Svoboda.  

Čáslavští fotbalisté mají na letní měsíce dojednána přátelská utkání s týmy jako jsou třetiligové Ústí nad Orlicí, divizní Neratovice, Brandýs, Stará Říše a další. 

Chystají se v Čáslavi výrazné změny v hráčském kádru? „Tímto procesem jsme si prošli na začátku loňské sezóny, kdy jsme museli mužstvo generačně obměnit. Velké zásahy do týmu zatím nechystáme. Do tréninku se opět zapojí Jakub Kořínek, s dalšími třemi hráči jednáme o možném posílení našeho kádru. Navíc se do tréninkového procesu zapojí trojice hráčů, kteří přechází z dorosteneckého věku do dospělého fotbalu, uvidíme, jak se chytí svoji šance,“ konstatoval Jakub Svoboda.