ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Fotbalisté Čáslavi vstřelili v Ostré čtyři branky a přivezli první tři body ze hřiště soupeře

Ostrá – Fotbalisté Čáslavi v pátém kole divizní skupiny C zavítali do Ostré. Domácí v posledních dvou utkáních najeli na vítěznou vlnu. Tu se ovšem hostujícímu celku podařilo přerušit, když v Ostré zvítězil 4:2!

Hodnocení trenéra

„S ohledem na naše dva neúspěchy v utkáních na půdě soupeře jsme trošku pozměnili taktiku. Chtěli jsme pracovat poctivě v defenzívě a podnikat rychlé protiútoky, pro které máme vhodné typy hráčů,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Na můj vkus jsme se v zápase zatáhli až přiliš do defenzivního bloku a domácím jsme umožnili být neustále na míči. To nás stálo při bránění hodně sil, nicméně s přispěsním sebeobětování hráčů v kritických situacích a s notnou dávkou štěstí jsme přečkali spoustu standardních situací domácích a nespočet dlouhých autů, které směřovaly do našeho pokutového území,“ konstatoval. 

„My jsme byli opět vysoce produktivní v zakončeni. V zápase jsme si vytvořili šest brankových příležitostí, čtyři jsme proměnili a z toho nám dvě domácí darovali na zlatém podnose,“ přiznal Jakub Svoboda. 

„Hned v desáté vteřině zápasu domácí bek přihrál na hranici velkého vápna Ronovskému, který neváhal a míč napálil přesně k tyči. Po půlhodině hry jsme přidali po ukázkovém brejku druhou branku. Mach posunul míč do strany na Paru, jehož přihrávku před bránu usměrnil ve skluzu do sítě opět Ronovský. Domácí pak do poločasu stihli ze standardní situace snížit,“ rekapituloval Svoboda. 

„I ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Nicméně my jsme opět využili zaváhání domácích hráčů, když brankář Keller nabídl míč Strnadovi, který jej ze třiceti metrů poslal do odkryté brány. Zápas jsme si zkomplikovali čtvrt hodiny před koncem, kdy jsme i my inkasovali lacinou branku, když jsme nebránili prostor, ve kterém jsme měli být,“ mrzelo Jakuba Svobodu. 

„Naštěstí jsme dokázali vzápětí odskočit na rozdíl dvou branek. Do pokutového území soupeře vlétl Váňa, jeho střelu ještě domácí obránce vykopl z brány. Po několika odrazech se ale míč dostal k Vančurovi, který levačkou napálil balón do brány. To byl rozhodující moment zápasu a poslední hřebíček do domácí rakve,“ oddychl si. 

„Jsem rád za zisk tří bodů, i když mám k některým hráčům výhrady. Zápas jsme ale zvládli naší týmovostí, produktivitou v zakončení a to se vždy cení,“ řekl Svoboda a doplnil: „Velmi dobrý výkon odvedl Adam Ronovský, který nejenom že vstřelil dvě branky, ale dokázal vybojovat a udržet velké množství míčů v útočné fázi,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání naleznete zde!

2 : 4
(1 : 2)

Sportovní sdružení Ostrá

 

FK Čáslav

Branky

43. Poběrežský, 77. Knobloch – 1. a 34. Ronovský, 65. Strnad, 78. Vančura.

Sestava

Hartych – Jelínek, Richard, K. Petrů, Hannich – Strnad (88. Kurka), Vančura, Mach, Para – Král (90. Vajgl) – Ronovský (75. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.