KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Fotbalisté Čáslavi vyhráli nad dorostem Dukly Praha, dvakrát se trefil nováček Netušil

Čáslav – První zimní přípravné utkání sehráli fotbalisté Čáslavi proti ligovému dorostu Dukly Praha U19. Na umělé trávě v Čáslavi byl k vidění svižný zápas, ve kterém padaly hezké branky.

Hodnocení trenéra

„Do utkání jsme nastoupili po čtrnácti dnech přípravy a na to, že se jednalo o první zápas, tak jsem s jeho kvalitou spokojen. K tomu značnou měrou přispěl soupeř. Ligový dorost Dukly hrál velmi dobře a naše hráče prověřil po všech stránkách,“ řekl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Našemu týmu trvalo úvodních třicet minut než se na hřišti patřičně srovnal. To jsme propadali ve středu pole a pouštěli Duklu po kombinaci do střeleckých pozic. V ošemetných situacích nás podržel brankář Barták,“ konstatoval Jakub Svoboda a pokračoval: „My jsme v prvnim poločase zahrozili po několika brejcích. Jednou šel sám na bránu Para, dvakrát z vyložené pozici hlavičkoval Netušil a znovu Para. Nakonec jsme se dostali do vedení, když Kopp dobře napadal hostujícího brankáře, který v tísní předložil míč chybnou rozehrávkou na velkém vápně Netušilovi, jenž zamířil přesně k tyči. První poločas ale po kombinační stránce a držení míče, vyhraných soubojích patřil ale hostům,“ přiznal trenér Čáslavi. 

„Se druhým poločasem jsem až na dvouminutový výpadek v závěru zápas spokojen. Z naší strany se ve hře objevily pasáže, kdy jsme drželi míč a po kombinaci jsme se dostávali do brankových pozic,“ uvedl Svoboda a navázal: „Nejhezčím momentem utkání byla druhá branka Netušila, který se z hranice penalty trefil krásnými nůžkami,“ popisoval.

„V závěru zápasu jsme ale v rozmezí dvou minut po našich ztrátách ve středu hřiště lacino inkasovali, to si s hráči musíme ještě rozebrat. Nakonec jsme v samotném závěru skórovali po rohovém kopu, kdy se na zadní tyči prosadil Trekoval,“ sdělil. 

„Mrzí mě vynucená střídání Hannicha, Strnada a Vančury. Věřím, že se snad nebude jednat o nic vážného,“ přeje si Svoboda. 

A jaký program na čáslavské fotbalisty v tomto týdnu čeká? „Ve čtvrtek odjíždíme na čtyřdenní soustředění do Heřmanic,“ prozradil Svoboda s tím, že se k týmu v pondělí připojí další nováček s divizními zkušenostmi. „Jedná se o hráče do ofenzívy, navíc ještě jednáme o jednom hráči do zadních řad,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Fotogalerii z utkání a videa naleznete zde!

Videosestřih utkání je zde!

3 : 2
(1 : 0)

FK Čáslav

 

FK Dukla Praha

Branky

2 Netušil, Trekoval.

Sestava

Čáslav: Barták – Jelínek, Mráz (46. Richard), K. Petrů, Hannich (80. Netušil) – Vančura (87. Mach), Čuchal – Strnad (65. Trekoval) , Kopp, Para – Netušil (70. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.