ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Fotbalisté Čáslavi zvládli infarktový závěr v Poříčanech a získali dva body!

Poříčany – Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zavítali do Poříčan. Domácí na vlastním pažitu prohráli jen s favoritem z Vysokého Mýta, a tak hosty čekala horká půda. 

Hodnocení trenéra

„První poločas byl vyrovnaný. Zápas se hrál na úzkém hřišti, odehrálo se plno osobních soubojů. Bohužel jsme inkasovali po situaci, na kterou jsme hráče upozorňovali. I tak jsme se dostali ke dvěma vyloženým šancím. Strnad sám břed brankářem nakonec nezakončil a sudí ve sporném souboji ukázal na roh. Samostatný únik Hejného skončil na brankáři Malíkovi,“ popisoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda, který kvůli trestu musel přenechat místo na lavičce asistentovi Peteru Mrázovi.

"Řekl bych, že od pětatřicáté minuty jsme měli více ze hry. Po pěkné akci, centru Baška na Hejného jsme srovnali. Po pár minutách stáhl Hejného ve vápně domácí bek a kopali jsme penaltu. Tu napodruhé proměnil Ronovský. Patnáct minut před koncem jsme po naivním zákroku Hannicha na soupeře čelili pokutovému kopu. Ten natřikrát bravurními zákroky zlikvidoval Barták. Co se dělo dále?! Pomezní po vzoru zápasu Slavie v Lize mistrů zamával opakování pokutového kopu, že prý náš brankář nestál přesně na brankové čáře. Domácí pak samozřejmě srovnali na dva dva,“ kroutil Svoboda hlavou a navázal: „Toto pravidlo je faulem na fotbal, bez VAR v těchto soutěžích není kontroly a penalta tak vlastně znamená branku pro tým, jemuž je odpískána,“ řekl Jakub Svoboda. 

„V závěru nám nakonec sudí odpískal i pokutový kop pro nás, pomezní však mávl ofsajd a šlo se do penalt. Ty jsme zvládli a máme dva body. Nicméně ty mají hořkou příchuť, pominu-li spornou penaltu, tak máme ze zápasu dlouhodobě zraněného Richarda. Což nás mrzí,“ uzavřel Jakub Svoboda. 

Foto a video z utkání je zde!

2 : 2
(1 : 0)

SK Poříčany

 

FK Čáslav

Branky

11. Skuhravý, 75. Petr pok. kop – 56. Hejný, 68. Ronovský. 

Sestava

Barták – Trekoval, Richard (60. Šmejda), K. Petrů, Hannich – Kopp (80. Kořínek), Čuchal, Bašek, Strnad – Ronovský – Hejný. Trenér Peter Mráz.