KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Fotbalistům Čáslavi vstup do soutěže nevyšel, Hlinsko je trestalo ze standardních situací!

Hlinsko – Fotbalisté Čáslavi v úvodním kole divizní skupiny C zavítali na půdu nováčka soutěže – FC Hlinsko. Zápas v krásném prostředí před 540 diváky nabídl hned šest branek.

Hodnocení trenéra

„Paradoxně jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Během úvodních minut jsme kopali tři rohové kopy,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Bohužel o osudu utkání rozhodly obrovské individuální chyby a naše nedůslenost při bránění standardních situací, ačkoliv jsme o síle domácího celku právě v této dovednosti věděli,“ řekl Jakub Svoboda. 

„Hned z prvního rohového kopu jsme inkasovali. Druhou branku daroval soupeři po druhé velké hrubici Trekoval a vzápětí jsme znovu z rohového kopu inkasovali. To byla pro tým opravdu studená sprcha. My jsme v prvním poločase dokázali nastřelit břevno a jednu branku nám rozhodčí po faulu na brankáře neuznal. Bohužel jsme za stavu tři nula pro domácí museli reagovat hrou na riziko a z toho samozřejmě pramenily pološance domácích,“ konstatoval trenér Čáslavi. 

„V úvodu druhého poločasu šel sám na bránu Kořínek, nedal. Nakonec jsme ale po standardní situaci a nedorozumění v domácí obraně branku dali. Ovšem vzápětí nás domácí znovu přetlačili po rohovém kopu. První tři branky ze čtyř jsme inkasovali po rohových kopech, to je neskutečné,“ kroutil Svoboda hlavou. 

„V závěru se pak prosadil v situaci jeden na tři s příspěním našeho stopera domácí útočník a uzavřel pro nás hrozivé skóre,“ sdělil Jakub Svoboda a navázal: „Zápas rozhodly standardní situace, tam byl rozdíl mezi námi a soupeřem markatní. Ačkoliv jsme bránili v plném počtu a soupeř de facto zakončoval v podčíslení, vždy si hráči nesplnili konkrétní úkoly, nechali domácí zakončit, a to nás potrestalo,“ uzavřel Svoboda.

Foto a video z utkání naleznete zde.

5 : 1
(3 : 0)

FC Hlinsko

 

FK Čáslav

Branky

9. Křivka, 24. a 68. Klika, 32. Werner, 87. Hlouš – 60. Kořínek.

Sestava

Karban (46. Hartych) – Jelínek, Mráz, Trekoval (32. Mach), Hannich – Čuchal (58. Král), Petrů – Strnad (65. Para), Vančura, Kořínek – Ronovský (80. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.