KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Sparťané v generálce v Čáslavi vystřízlivěli už po jedenácti minutách!

Čáslav - V generálce na jarní část fotbalových soutěží na sebe narazily dva celky z regionu: FK Čáslav, který za týden začne divizi domácím zápasem s Horky, a Sparta Kutná Hora. Ta k jarní premiéře zavítá do Nového Strašecí.

 
 

Ráz zápasu určilo prvních jedenáct minut, za kterých domácí dokázali třikrát potrestat chyby Kutné Hory: Nejprve se po autovém vhazování dostal Jícha za hostující obranu a předložil míč K Petrů - 1:0. O dvě minuty později Vančurův nastřelený trestný kop do šestnáctky minulo několik hráčů a míč skončil až v síti - 2:0 a v 11. min. Skokanův dlouhý aut kutnohorská obrana odvrátit nedokázala a míč si hosté sami srazili do brány - 3:0. Teprve potom hosté vyzkoušeli nového gólmana Karbana, který ale ránu Nekvindy ze střední vzdálenosti mířenou k tyči dokázal vytáhnout. To ve 21. min. Filipec Vančurův centr odhlavičkoval, ovšem jen ke Strnadovi, který balón napálil přímo k tyči - 4:0. Aby toho na hosty nebylo málo, ve 39. min. Vocelův ostrý centr dostal do brány Hannich - 5:0.

Článek ze Svoboda.info

Všechny fotky a videa ze zápasu naleznete ZDE.

Po přestávce Čáslavští přidali ještě dvě branky: V 54. min. vyrazili do brejku, přečíslili obranu soupeře a Vančura nabídl K. Petrů jeho druhou branku - 6:0. Konečnou podobu skóre dostalo v 84. min., kdy Dastych přízemním centrem z levé strany našel Koppa, který prostřelil gólmana Jeřábka a stanovil konečný stav na 7:0.

Hodnocení trenéra

"Zápas byl pro nás jednoznačný, utkání hodně ovlivnila první desetiminutovka a náš výborný vstup do zápasu," upozornil trenér Čáslavi Radim Truksa a pokračoval: "V 11. minutě to bylo 3:0 a od toho se hra odvíjela. Čím byl rozdíl ve skóre vyšší, nebyla koncentrace na hru ta jak by měla. Dnes jsme si vyzkoušeli hlavně věci směrem dopředu, vstřelili sedm branek a nějaké šance jsme nedali. Takže jsme spokojení." Zimní příprava je u konce, v sobotu 9. března Čáslav přivítá na svém hřišti Horky n. J. "S přípranou úplně spokojený nejsem," přiznal kouč a vysvětlil: "Trápila nás zranění, snad ani jednou za celou zimu jsme nebyli kompletní. Byly nějaké hory, zranění a nemoci, nejsem spokojený ani s tréninkovou docházkou, ani se zápasy." Čáslavští by měli do prvního mistrovského zápasu roku 2019 jít i s brankářem Michalem Kubátem. "Ze zahraničí se vrátí ve čtvrtek," uzavřel Radim Truksa.

Spokojený se zápasem byl překvapivě i trenér Kutné Hory Radek Kulhánek."Když budu mluvit upřímně, výsledek vypadá hrozivě," přiznal a pokračoval: "Na druhou stranu jsme se ve středu bavili a říkal si, že bych si přál, abychom dostali ´za uši´, abychom si sedli zpět na zadek. A to jsem netušil, že středeční a páteční trénink se nesl v duchu naší neporazitelnosti a hráči si představovali vítězství v Čáslavi 3:0. Představoval jsem si opačný výsledek, i když sedm branek je moc. Nerad bych do předposledního Nového Strašecího jel s tím, že jsme neporazitelní a že se nemůže nic stát. Rozdíl mezi prvním mužstvem divize a třetím krajského přeboru byl více jak o třídu." Trenér Radek Kulhánek v utkání viděl řadu nedostatků ve hře svého týmu. "Tyto nedostatky nám otevřely oči - mně určitě a doufám, že i hráčům," upozornil a dodal: "O těchto nedostatcích jsem věděl, soupeři v přípravě nás ale tolik neprověřili. Neukázali nám je, až nyní Čáslav."Oběma týmům chybělo několik hráčů, Kutné Hoře Piskač, Matoušek a Rosendorf. "Kádr je devatenáctičlenný, ostatní měli chtít hrát. Také Čáslav měla dnes potíže se sestavou, v tom příčinu porážky nevidím," zdůraznil Radek Kulhánek a své hodnocení uzavřel: "Teď máme o čem přemýšlet, rozdíl byl markantní."

7 : 0
(5 : 0)

FK Čáslav

 

Sparta Kutná Hora

Branky

Branky: 6., 54. K. Petrů, 8. Vančura, 11. vlastní, 21. Strnad, 39. Hannich, 84. Kopp. 

Sestava

Rozhodčí: Pudil - Herda, Kučera. ŽK: Bílek. Čáslav: Karban - Skokan, Mráz (69. R. Vocel), Kunášek (69. Strnad) - J. Petrů, R. Vocel (46. Ronovský) - Strnad (46. Kopp), K. Petrů, Vančura, Hannich (46. Dastych) - Jícha (69.. Hannich). Trenér Radim Truksa. Kutná Hora: Jeřábek - Marek, Bílek, Filipec (54. Exner), Franc - Semrád - Hradílek, Wolf (72. Filipec), Nekvinda - Jak. Kulhánek (54. Šesták) - Kacafírek (54. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.