Aktuální informace k příspěvkům na jaro 2020
Aktuální informace k příspěvkům na jaro 2020

Celá zpráva

Startuje divizní jaro! Čáslav přivítá v neděli 8. března na domácím hřišti Hlinsko

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi po dlouhé zimní přestávce zahájí jarní boje v divizní skupině C v neděli 8. března. Do Čáslavi zavítá nováček soutěže z Hlinska, který je v aktuální tabulce o bod před Čáslaví na osmém místě. Výkop utkání je v čáslavských Vodrantech naplánován na 14:30 hod. 

Čáslavští jsou nyní na desátém místě tabulky, kdy na páté Velké Hamry ztrácejí svěřenci trenéra Jakuba Svobody jen čtyři body. Ve vyrovnané tabulce je ale podobný bodový rozdíl dělí od pozic ohrožených sestupem. Fotbalisté Čáslavi mají Hlinsku co vracet. V úvodním kole soutěže totiž Hlinsku po nepovedeném výkonu podlehli vysoko 1:5! 

Kádr Čáslavi doznal během zimní přestávky několika změn: „Dotáhli jsme pro nás dva důležité přestupy. Z Kolína jsme získali brankáře Ondru Bartáka a z Heřmanova Městce útočníka Marka Netušila,“ upřesnil trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Těší mě, že tým jinak zůstal nezměněn. Pouze Jakub Kořínek se kvůli pracovním povinnostem zapojí až od dubna, třetí brankář Standa Kovařík se léčí se stehenním svalem. Kaňkou zimní přípravy tak bylo zranění Davida Dastycha, který znovu podstoupí operaci kolene,“ mrzelo Jakuba Svobodu.  

„K dispozici máme dvacet jedna hráčů. Počet je to nadprůměrný, ale kádr jsme stavěli s ohledem na fungování béčka, které naopak trpí personálním nedostatkem,“ řekl Svoboda. 

Výkop utkání s Hlinskem je plánován na neděli 8. března od 14:30 hod. Utkání bude řídit trojice sudích Pekař Eduard - Linhart Martin, Bohata Antonín. Delegátem svazu je pan Vladimír Eibl.  

Pro fanoušky bude připravena tombola o ceny (slosovatelné vstupenky). Chybět nebude ani možnost zakoupit si klubovou šálu, či minidres FK Čáslav. 

Poslední vzájemný zápas: 1. kolo divize C, 11: srpna 2019 

Hlinsko – Čáslav 5:1 (3:0) 

Branky: 9. Křivka, 24. a 68. Klika, 32. Werner, 87. Hlouš – 60. Kořínek. 

Rozhodčí: Hrkal – Novotný, Fojtík. Žluté karty: Čuchal, Petrů, Strnad (všichni Čáslav). Diváků: 540. 

Hlinsko: Jech – Cach (46. Portyš), Werner (73. Hlouš), Klika (84. Solnička), Křivka (86. Kyncl), Azize (80. Tulach), Nevole, Volf, Vukliševič, Zub, Vašek. Trenér Daniel Sigan. 

Čáslav: Karban (46. Hartych) – Jelínek, Mráz, Trekoval (32. Mach), Hannich – Čuchal (58. Král), Petrů – Strnad (65. Para), Vančura, Kořínek – Ronovský (80. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.