Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

V posledním domácím zápase sezony Čáslavští porazili Brandýs nad Labem

První poločas příliš vzruchu před brankami nepřinesl. Domácí o něco lépe a přesněji kombinovali, urostlejší hosté zase vyhrávali i něco více vzdušných soubojů. Ve 22. min. Hannichova hlavička po trestném kopu Vančury z pravé strany byla pohříchu jediným ohrožením branky. I přes poklidný průběh prvního poločasu se skóre přece jen měnilo, když ve 40. min. našel rohový Vančury na přední tyči Richarda, který hlavou umístil míč do sítě - 1:0.

Hned po změně stran rozhodli o osudu utkání domácí: Ve 49. min. Hannich navedl míč po levé čáře a jeho nastřelenou přihrávku do malého vápna usměrnil do sítě Strnad - 2:0. A když v 54. min. Vančura svým důrazem v pokutovém území udržel míč ve hře a zmatek v šestnáctce hostů ukončil Hannich třetí brankou, bylo o třech bodech jasno. Hosté se sice pokusili brankáře Čáslavi ohrozit, střela Folwarczného šla ale těsně nad a s pokusem Kubeše si Kubát bez problémů poradil. To nebezpečněji vypadala rána Richarda, ke kterému se odrazil míč po standarce, ovšem čáslavský stoper pálil do tyče a po brejku v závěru měl i gólovku Ronovský, který sice brankáře Janáčka chytře překonal, jenže míč proskákal těsně kolem tyče do zázemí

"S výsledkem jsme spokojení, samotný zápas ale divizní moc nebyl. Neměl tempo, hra byla pomalá,"přiznal čáslavský trenér Radim Truksa. "V prvním poločase jsme se dokázali jednou prosadit, naše hra je ale strašně kostrbatá, upracovaná. Ve druhé půli to pokračovalo, ale dokázali jsme přidat dva góly. Vítězství 3:0 je vzhledem k šancím asi zasloužené, ale fotbal kvalitní určitě úplně nebyl," doplnil.

Ve středu čeká Čáslav poslední divizní zápas - od 18 hodin se představí na hřišti Kolína. "Půjde o derby a zápasy v Kolíně mají vždy jiný náboj. Na zápas se těším, proti dnešku bude mít určitě úplně jiné grády," upozornil Radim Truksa, který už v prvním poločase střídal zraněného Robina Vocela. "Měl polozraněný kotník, špatně si na něj došlápnul. Na středu to asi nebude. Jakub Kořínek byl dnes omluvený z rodiných důvodů," uzavřel kouč.

FK Brandýs nad Labem

Branky: 40. Richard, 49. Strnad, 54. Hannich

Čáslav:Kubát - Skokan, Richard, L. Vebr, Kunášek - Strnad (70. Černík), J. Petrů (66. Růžička), R. Vocel (36. T. Kopp), Hannich (75. Ronovský) - Vančura - Jícha. Trenér Radim Truksa. Brandýs n. L.: Janáček - Zamazal, Baloun (67. Sunkovský), Stross, Braborec - Kovařík (75. Bojkovič), Dosoudil, Folwardzny, Kubeš, Pánek - Moravec. Miroslav Sunkovský