ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Čáslavská rezerva mocně dotahovala, na body to však nestačilo

Fotbalisté čáslavského béčka v dalším kole I. A třídy sk. B na domácím hřišti přivítali hráče Jesenice. Domácí sice vstřelili tři branky, hosté však skórovali pětkrát a nakonec si odvezli všechny tři body! 

Hodnocení trenéra

V utkání s Jesenicí šlo defacto o šest bodů,  proto jsme o to více utkání potřebovali zvládnout. Bohužel se nám to nepodařilo,“ litoval trenér čáslavského béčka Lukáš Jirků„Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. První gól dostaneme opět z rohu. Na kluky jsem před zápasem apeloval, že právě tyto situace musíme zvládat lépe, nestalo se tak. Další dva góly jsme dostali naším školáckým počínáním v obranné fázi, kdy hrajeme míč přes nohu, nebo nejsme schopni zachytit náběh z dlouhého nákopu. To se vracíme stále do mladších kategorií, kde jsme se tyto základy měli naučit,“ konstatoval Jirků. 

„Do druhé půle jsme si něco řekli, nastoupili jsme a najednou nás bylo plné hřiště, soupeř nevěděl co hrát. Podařilo se nám vstřelit dva góly a rázem to bylo 2:3, soupeře jsme přehrávali. To bychom ale nesměli dělat školácké chyby a dostávat laciné branky. Přesto, že jsme inkasovali na 2:4, tak dokážeme zase snížit na 3:4 a dostat se do hry, ale pak přišla další individuální chyba a bylo po utkání,“ litoval Lukáš Jirků. 

„Věřil jsem, že za stavu 2:3 a i 3:4 jsme schopni stále minimálně vyrovnat a porvat se další bod za vyhrané penalty, bohužel někteří jedinci neměli svůj den. Výborný výkon předvedl gólman Beran, který dalších pět velkých šancí dokázal pochytat, bohužel ani to nám nepomohlo k bodovému zisku,“ mrzelo Lukáše Jirků. „Hrajeme ale dorostenecký fotbal a na to doplácíme, ti co jsou v týmu starší, jsou buď zranění nebo netrénují a mládí nás nespasí. Do utkání po delším zranění nastoupil Jakub Vančura, kterého bychom potřebovali na stálo, aby ty mladé řídil. Náš věkový průměr hráčů, kteří zasáhli do utkání, bez Jakuba Vančury, byl 19 let. Vidím v nich velký potenciál, ale chybí nám lídr, který by to vzal na sebe a táhnul mužstvo,“ uzavřel Lukáš Jirků.

3 : 5
(0 : 3)

FK Čáslav

 

SK Slavia Jesenice

Branky

52. Lebduška, 54. Tůma, 70. Novák – 22., 42. a 79. Duda, 34. Novotný, 69. Mráz. 

Sestava

Čáslav B: Beran - Nykodým, Čáp, M. Svoboda, Lebduška – Zoufalý (67. Novák), Schovanec (79. Jedlička), Vocl, Konyvka - Vančura – Tůma. Trenér Lukáš Jirků. 

Jesenice: Blažek – Kubec (90. Kadlec), Beneš, Novotný (35. Vošahlík), Duda, Kadlec (82. Kutschera), Novotný (67. Bureš), Kuchta, Štěpánek, Mráz, Hančl. Trenér Pavel Zdanovec

Rozhodčí: Mrázek – Garaja, Kovář. Žluté karty: Lebduška, Zoufalý – Kuchta. Diváků: 41