ZMĚNA ČASU UTKÁNÍ: Čáslav - Náchod, neděle 27.9. od 15:00 hod.!!!

CELÁ ZPRÁVA

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Čáslavská rezerva porazila soupeře ze Záryb po pokutových kopech

Fotbalisté čáslavského béčka vyběhli ke svému prvnímu utkání I. A třídy sk. B v neděli 23. srpna proti celku TJ Záryby. Zápas v normální hrací době skončil 1:1. Bonusový bod si čáslavští mladíci připsali díky vítězství v penaltovém rozstřelu v poměru 3:1!

FK Čáslav B - TJ Záryby 1:1 (1:1), pok. kopy 3:1

V prvním mistrovském utkání jsme chtěli na domácí půdě začít vítězně, to se nám podařilo pouze z části, a tak mám rozporuplné pocity,“ uvedl trenér čáslavské rezervy Lukáš Jirků„Na kluky jsem apeloval, abychom na soupeře od začátku nalezli, a to kluci plnili vcelku dobře. Prvních třicet minut jsme soupeři v podstatě nic nedovolili a ještě jsme si dokázali vypracovat pět gólových situací. Bohužel se nám podařilo proměnit jen jednu, což nás postupem času mrzelo,“ přiznal Jirků.

„Branku jsme vstřelili po hezké akci, kdy Vocl ze strany vápna obešel tři protihře a předložil na vápno Schovancovi, který s přehledem uklidil míč do soupeřovy brány. Věděl jsem, že když soupeři přidáme další branky, tak soupeře dostaneme na lopatky. To se bohužel nestalo, my jsme zahodili další čtyři vyložené šance a soupeř začal od třicáté minuty hru vyrovnávat. Výsledkem toho byl inkasovaný gól v čtyřiatřicáté minutě, kdy po standartnísituaci nedohráváme situaci a soupeř nikým neatakovaný doklepává do brány,“ popisoval Lukáš Jirků.

„Ve druhém poločase byla hra spíše vyrovnaná, soupeř byl možná opticky aktivnější, ale i tak jsme si dokázali vypracovat tři slibné situace, ale Kořínkovi ani Cháberovi se další gól nepodařilo přidat. Alespoň že jsme přidali druhý bod po penaltách, kdy Beran tři pokutové kopy chytil,“ řekl Jirků.

„Do utkání zasáhlo celkem osm starších dorostenců, které už ale v podstatě beru jako členy B týmu. Je to silný dorostenecký ročník, na kterém se dá stavět. Kluky musím pochválit a věřím, že budou na sobě dál pracovat a posouvat se dál,“ uvedl Lukáš Jirků a pokračoval: „Kaňkou na utkání je zranění Chábery, který si poranil vazy v kotníku. Doufejme, že se brzy uzdraví a vrátí se na hřiště.“

TJ Záryby

Branky: 8. Schovanec – 34. Přibyl

Čáslav B: Beran - Jelínek,Šmejda, M. Svoboda, Lebduška – Zoufalý (64. Válek), Vocl, Schovanec (76. Novák), Kořínek – Chábera (69. Kubín), Tůma (64. Konyvka). Trenér Lukáš Jirků.

Záryby: Panzner – Procházka, Krajíček, Chaloupka, Reisinger, Schutz (89. Štovíček), Strýček (76. Machka), Zrubek (52. Dvořák), Plot, Šťovíček, Přibyl (62. Strniště). Trenér František Šindelář.