ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Více informací

Čáslavská rezerva v Rejšicích neinkasovala, po zvládnutém penaltovém rozstřelu veze dva body

Rejšice – Fotbalisté čáslavského béčka ve druhém kole I. A třídy zavítali na půdu dalšího celku, který ještě v loňské sezóně hrál v krajském přeboru. Domácí Rejšíce však Čáslavi branku nedaly a hosté nakonec zvítězili po pokutových kopech.

Hodnocení trenéra

„Zápas mi potvrdil fakt, že máme tým stavěný spíše pro venkovní utkání, ve kterých hrajeme ze zabezpečné obrany a podnikáme rychlé protiútoky. Máme na tuto taktiku vhodné typy hráčů, a to se ukázalo i v Rejšicích,“ konstatoval trenér čáslavské rezervy Jakub Svoboda.  

„Našemu týmu jednoznačně patřilo úvodních dvacet minut utkání. Dvakrát zahrozil Kopp, z toho jednou nastřelil břevno. Ronovský po kličce gólmanovi trefil na brankové čáře dobíhajícího obránce. Korunu naší střelecké impotenci nastavil Chadraba, který šel sám na bránu, kterou ale vůbec netrefil,“ mrzelo Svoboda 

Domácí si své dvě šance schovali až na konec poločasu: „Hlavičku z malého vápna ale nenasměrovali mezi tyče. Po chybě v hostující obraně pak rychlý protiútok zakončili do nohou brankáře Kovaříka. Na druhé straně mohl těsně před přestávkou poslat Čáslav do vedení Vajgl: „Bohužel z přímého kopu z hranice velkého vápna nechal vyniknout domácího brankáře.“ 

I ve druhém poločase hráli čáslavští fotbalisté v kompaktnim bloku: „Dařilo se nám vykrývat přihrávky domácích, které jsme do šancí nepouštěli. Dvakrát se do brejku dostal Kopp. Jednou jej vychytal domácí brankář, podruhé trefil v jasné pozici spoluhráče Chadrabu. Neujali se ani rohové kopy,“ litoval Jakub Svoboda. 

Trest tak mohl příjít na druhé straně. Standardní situaci domácích z hranice vápna ale čáslavská obrana přečkala. 

Na řadu tak přišly pokutové kopy, ve kterých se vystřídali všichni hráči, včetně obou brankářů. „Kovařík nejprve svého brankářského kolegu vychytal, poté mohl rozhodnout, ale také nedal,“ popisoval Jakub Svoboda. Rozhodnutí přišlo až v další sérii, kdy domácí opět nedali a zisk dvou bodů pro hosty potvrdil druhou proměněnou penaltou Vajgl. 

Kluky musím pochválit. Získali jsme dva body z venkovního hřiště. Čeho si ale cením daleko více, je náš týmový výkon, který snesl parametry. V prvních dvou kolech jsme hráli z celky, které sestoupily z krajského přeboru. Obě utkání jsme herně zvládli, škoda jen, že nejsme produktivní v útočné hře. Z toho se musíme poučit a v příštím kole zvládnout domácí zápas s týmem Kosmonos,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Zdroj: www.svoboda.info

0 : 0
(0 : 0)

SK Rejšice

 

FK Čáslav

Sestava

Čáslav B: Kovařík – Hurda, Pavlík, Svoboda, Fuxa – Vajgl, Richard – Kopp, Ronovský, Trekoval (90. Vrána) – Chadraba (79. Plíhal). Trenér Jakub Svoboda.