KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Čáslavská rezerva vedla nad soupeřem z krajského přeboru již 3:1, nakonec však o gól prohrála!

Fotbalisté čáslavské rezervy sehráli další přípravné střetnutí na hřišti účastníka krajského přeboru Pardubického kraje – SK Pardubičky.

Hodnocení trenéra

SK Pardubičky - FK Čáslav "B" 4:3 (1:2)

„Věděli jsme, že v dalším přípravném utkání nás čeká opět těžký soupeř. Domácí svou kvalitu potvrdili,“ konstatoval trenér čáslavské rezervy Lukáš Jirků„Utkání mělo po celou dobu vysoké tempo a nasazení, ba se dokonce na přátelské utkání hrálo v trochu vyhrocenějším duchu. Pro Pardubičky se jednalo o generálku a bylo to znát,“ připustil.

„Na začátku utkání nám trvalo než jsme se soupeřem srovnali krok. Domácí na nás nastoupili s velice jednoduchou a přímočarou hrou, kde nám trvalo patnáct minut než jsme se srovnali a začali zachytávat náběhy soupeře za obranu,“ řekl Lukáš Jirků a navázal: „Po prvních patnácti minutách, kdy se nám podařilo udržet čisté konto, jsme vstřelili branku a hra se začla vyrovnávat. Následně jsme skórovali znovu, ale tentokrát do vlastní sítě. Zoufalý, místo toho aby hrál směrem dopředu, tak hrál příhru na golmana nártem. Tuto hrubku bude mít dlouho na talíři,“ sdělil Jirků v nadsázce.

„I tak se nám podařilo přidat ještě jeden gól, a tak jsme poločas vyhráli 2:1. Oba góly padly po hezkých akcích, kdy dvakrát konečně skóroval Aleš Chábera. V další hezké akci Chábera pěkně zatáhnul míč po pravé straně a předložil ho Schovancovi, který nastřelil břevno. Povedených akcí jsme měli více, škoda že tam ještě něco nespadlo,“ pozvdechl si trenér čáslavského béčka.

„Do druhého poločasu jsme prostřídali celkem pět hráčů, dorostenců. Především Tůma byl velice aktivní na levé straně, kde větral soupeřovu obranu a po dvou hezkých akcích se nám právě Tůmou podařilo zvýšit skóre na 1:3. To bylo bohužel z naší strany vše, aspoň tedy co se týče gólů. Soupeři se podařilo během pěti minut vyrovnat a následně obrátit skóre na 4:3,“ kroutil Jirků hlavou.

„Mrzí mě, že v takto dobře rozehraném utkání, kdy vedeme už 3:1, nakonec prohrajeme. To se nám nesmí stávat, musíme udržet koncentraci celých devadesát minut. Není možné, abychom dostali během pěti minut dva góly a tím si nakonec prohráli zápas,“ zlobil se trenér Čáslavi.

„S nasazením a bojovností v utkání jsem spokojen. Podařilo se nám třikrát skórovat po hezkých akcích, takže jsem vesměs spokojen. Mám radost z toho, že většina kluků z dorostu se dobře přetransformovala na dospělý fotbal a zatím se jeví velmi dobře,“ připomněl Jirků a doplnil: „Jedinou kaňkou v utkání je zranění J. Svobody a Vávry. Doufám, že to nebude vážné a kluci se brzo uzdraví,“ doplnil.

SK Pardubičky

Branky

Branky Čáslavi B: 2x Chábera, Tůma

Sestava

Čáslav I. pol.: Kovařík - Čáp, J. Svoboda J. (7. M. Svoboda), Šmejda, Lebuška - Zoufalý, Schovanec, Klepal, Kořínek - Chábera, Ronovský   

Čáslav II. pol: Beran - Nykodým, M. Svoboda, Šmejda (70. Čáp), Vávra (65. Lebduška) - Fišr, Novák, Schovanec, Tůma - Ronovský (70. Kořínek), Chábera (70. Zoufalý). Trenér Lukáš Jirků