Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Derby Tupadel s rezervou Čáslavi rozhodl jedinou brankou hostující Špičák

Tupadly – Druhé jarní kolo I. B třídy sk. C proti sobě svedlo celky Tupadel a čáslavské rezervy. Tupadelští v zápase nedali svoji kůži lacino a rezerva Čáslavi se na tři body nadřela.

Zápas rozhodla jediná branka. V nastaveném čase prvního poločasu si na přímý kop Lukáše Jirků nejvýše naskočil Špičák a přesnou hlavičkou určil osud zápasu.

Trenér čáslavské rezervy Jakub Svoboda byl spokojen pouze s prvním poločasem: „Podařil se nám vstup do zápasu. Soupeře jsme zamkli na jeho polovině. Dobře střílel v úvodu Jirků, svoji šanci měl i Plíhal, ale obě střely si brankář Potměšil pohlídal,“ popisoval Jakub Svoboda. „Po standardní situaci Jirků dorážel ze dvou metrů Richard, ovšem trefil jen tyč. V závěru prvního poločasu nám pak domácí darovali další standardní situaci, po které nás poslal do vedení přesně hlavičkující Špičák,“ rekapituloval Svoboda a doplnil: „Soupeře jsme v úvodních pětačtyřiceti minutách do ničeho nepustili.“

„V průběhu druhého poločasu jsme po standardních situacích spálili několik šancí. Brankář Potměšil vychytal jak Váňu, tak Špičáka. Trochu mě mrzí, že jsme nebyli více nebezpeční ze hry. Šance jsme si defacto vytvářeli jen po standardkách,“ připomněl Svoboda.

„Nakonec se nám naše nemohoucnost mohla vymstít, když jsme si po nedorozumění stopera s gólmanem málem vstřelili vlastní gól. V závěru pak měli domácí ještě jednu šanci,“ přiznal Jakub Svoboda.

„Představoval bych si poklidnější závěr zápasu a taktičtěji zvládnuté poslední minuty utkání. S hráči se k tomu ještě v týdnu vrátíme a věřím, že se poučíme do dalších bojů,“ doplnil.

Zdroj: www.svoboda.info

TJ Star Tupadly

45. Špičák

Kovařík – Hurda, Pavlík, Richard, Fuxa – Zoufalý (85. Ronovský), Jirků (57. Vajgl), Váňa, Trekoval – Špičák, Plíhal (75. Vrána).