KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Hlízov potvrdil roli favorita, čáslavské rezervě vstřelil tři branky

Úvodní jarní kolo I. A třídy sk. B proti sobě svedlo dva celky z Kutnohorska. Hlízov na domácím hřišti přivítal čáslavskou rezervu. Utkání především v prvním poločase ovlivlnil silný vítr. Na těžkém terénu se nakonec ze tří bodů radovali domácí. 

Hodnocení trenéra

Hlízov se v prvním poločase tlačil do branky Čáslavi především po standardních situacích. Jednu z nich dohrál ve čtyřicáté minutě J. Růžička, který z blízka neměl problém uklidit míč do branky – 1:0. Těsně před poločasovou pauzou nakopl Šváb míč na čáslavskou branku z poloviny hřiště. V silném větru míč nadělal brankáři Bartákovi problémy až nakonec skočil na břevno, od kterého se odrazil přímo před Puka, který uklidil míč v pohodě do brány – 2:0. Čáslavští toho v útočné fázi moc nepředvedli. Jejich akce končily často už v úplném zárodku. 

O osudu zápas rozhodl Hlízov hned v úvodu druhého dějství. Kdy si hostující obrana nepohlídala za  obranu nabíhajícího Puka a domácí útočník dal domácím třígolový náskok – 3:0. V posledních třiceti minutách se ke slovu dostala i Čáslav. Váňa a Havrda ovšem své příležitosti ke skórování nevyužili. 

„S výsledkem jsem spokojený. I s tím, že jsme nedostali branku. V prvních třiceti minutách hru komplikoval silný vítr, v tom se technický fotbal hrát nedá. Zápas tím byl hodně ovlivněn,“ uvedl trenér Hlízova David Linhart. 

„My jsme zápas rozhodli standardními situacemi, které Tomáš Šváb kopal výborně. Měli jsme z nich tři šance, než jsme dali branku. Druhou branku jsme dali po lobu Tomáše Švába z poloviny hřiště, kdy se míč od břevna následně odrazil k Pukovi. Třetí gól připravil také Tomáš Šváb, který naservíroval míč do kapsy opět Pukovi,“ popisoval Linhart a navázal: „Pro nás to nebyl jednoduchý zápas. Hosté hráli dobře, jsou mladí, běhaví. Myslím si, že se během jara posunou tabulkou výše,“ řekl. 

Trenér čáslavské rezervy Lukáš Jirků byl po zápase zklamán: „V prvním poločase jsme dostali branky po našem nedůsledném bránění, i když byl soupeř asi fotbalovější. Vytvářeli jsme pro soupeře hodně standardních situací a bylo otázkou času, kdy z nějaké inkasujeme. To se potvrdilo. Druhá branka byla hodně kuriózní,“ uvedl Lukáš Jirků. 

„Bohužel jsme v úvodu druhého poločasu inkasovali a bylo de facto po utkání. Po této brance jsme ale začali hrát kombinačně a po zemi. Vytvářeli jsme si pološance, ale navíc to nestačilo,“ řekl. 

 

Foto z utkání: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/hlizov-potvrdil-roli-favorita-caslavske-rezerve-vstrelil-tri-branky/

3 : 0
(2 : 0)

Fotbal Hlízov

 

FK Čáslav

Branky

40. J. Růžička, 45. a 48. M. Puk. 

Sestava

Hlízov: Míšek – Tomíšek, J. Růžička, Navrátil, Výborný – Hačka (70. M. Šváb), Tafel, Šesták (74. Kopecký), T. Šváb (65. M. Frejlach) – Puk (79. Kvíčala), Maxa (65. Jarůněk). Trenér David Linhart. 

Čáslav B: Barták – Hurda, Svoboda, Trekoval, Lebduška – Zoufalý (65. Chadraba), Král (74. Vávra), Mach, Kurka (58. Havrda) – Váňa (90. Plíhal), Kopp. Trenér Lukáš Jirků.