Po prvním poločase byli hosté z Hlízova zralí na ručník!

Čáslav - Pokud by čáslavská rezerva v souboji s Hlízovem získala tři body, mohla se v tabulce I. B třídy, skupina C bodově dotáhnout na druhé místo právě na svého nedělního soupeře:

Zpočátku zahrával hostující Linhart dva trestné kopy, ovšem po pokusech o centry mohl Kovařík zůstat úplně v klidu, míče skončily za jeho bránou. To domácí v 10. min. standardní situaci proměnili, když se z trestného kopu trefil Kořínek - 1:0. Hřiště ovládli Čáslavští a soupeř jim nekladl příliš velký odpor: Ve 20. min. si Kořínek narazil míč s T. Koppem a po kličce gólmanovi zvýšil na 2:0 a ve 32. min. další brejk stejných hráčů skončil třetí brankou Čáslavi B a hattrickem Kořínka - 3:0. Hlízovští měli za první poločas jen jednu vážnější příležitost, ovšem hlavičku Křeliny po centru O. Tomíška vytěsnil gólman Kovařík. Ještě před přestávkou stihli domácí svůj náskok navýšit, když nastřelený míč z pravé strany téměč po brankové čáře prošel až do malého vápna a Ronovský ho usměrnil do sítě - 4:0.

Hlízovští zvedli hlavy v 51. min., kdy Maxa upravil na 4:1, ovšem v 69. min. Kořínek vybojoval míč a Vrána nenechal nikoho na pochybách, kde zůstanou body - 5:1. Na výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení Radka Plíhala po druhé žluté kartě a čáslavská rezerva se tak před zápasem v Sokolči příští týden dostala na druhé místo tabulky.

Čáslavští šli do zápasu s cílem vyhrát a to se jim podařilo. "V prvním poločase soupeř lépe kombinoval, nám se moc nedařilo uprostřed hřiště držet míč," přiznal trenér čáslavské rezervy Jakub Svoboda. "Na druhou stranu jsme navázali na výkon z Bílého Podolí, kde jsme ze tří šancí dali tři branky. To se nám dnes povedlo v prvním poločase, kdy jsme dali čtyři hezké branky," upozornil a pokračoval: "Do druhého poločasu jsme nastoupili pod dojmem čtyřbrankového vedení, byli jsme zbytečně pasivní. Probrala nás inkasovaná branka, střídáním jsme se snažili ještě hru oživit a snažili se udržet výsledek."