LETNÍ FOTBALOVÉ A SPORTOVNÍ KEMPY LETNÍ FOTBALOVÉ A SPORTOVNÍ KEMPY
LETNÍ FOTBALOVÉ A SPORTOVNÍ KEMPY

prázdninové zážitky pro děti

chci více informací

Regionální derby a zároveň souboj o druhé místo slibuje parádní fotbalovou neděli

Regionální derby s příchutí boje o druhé místo v tabulce v I. B třídě sk. C je tady! Již v neděli 3. června vyzve rezerva Čáslavi fotbalisty nedalekého Hlízova. Zápas se uskuteční v Čáslavi na hřišti Pod Hrádkem od 17 hodin.

Čáslavské béčko změří v neděli své síly s fotbalisty Hlízova

Čáslavští fotbalisté by se v případně výhry mohli bodově dotáhnout na svého soupeře: „Když jsme po prvním jarním kole tehdy na první Hlízov ztráceli již deset bodů, tak musím přiznat, že jsem nečekal, že budeme našemu nedělnímu soupeři bodově nadostřel,“ přiznal trenér čáslavského béčka Jakub Svoboda.

Klukům se ale povedla pěkná série osmi vítězství a jedné remízy s prohrou na penalty a rázem náš souboj s Hlízovem dostal úplně jiný rozměr. V případě našeho vítězství bychom se mohli na soupeře bodově dotáhnout, a to je samo o sobě velkou motivací pro náš tým,“ konstatoval Svoboda a pokračoval: „Navíc tím zápas kromě nádechu regionálního derby dostal další náboj pro diváky, kteří doufám dorazí ve větším počtu.“

Čáslavští fotbalisté vnímají prestiž regionálního derby: „Kluci se na zápas těší. Téměř každý z nás má v týmu soupeře několik kamarádů, takže již proběhlo nějaké to hecování. Navíc máme Hlízovu co oplácet. Na podzim jsme po vyrovnaném zápase na soupeřově půdě podlehli nula jedna brankou v poslední minutě zápasu,“ připomněl Jakub Svoboda.

V našich domácích zápasech padá v jarní části sezóny hodně branek, takže věřím, že si diváci přijdou na své a tři body zůstanou v Čáslavi,“ uzavřel.

Trenér Hlízova David Linhart očekává vyrovnané utkání: „Čekám těžší zápas než třeba v Sokolči. Čáslav má mladý, běhavý tým, který navíc určitě doplní některými hráči z A-týmu, protože je to pro ni klíčový zápas,“ řekl David Linhart a pokračoval: „Nicméně moc se na to utkání těším. Polovina našeho týmu tam hrála divizi, takže se uvidíme se známými a věřím, že to bude pěkný fotbal. Pro nás je jen čest, když nasadí více lidí z áčka,“ dodal.