Mini přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Další zkušenost pro benjamínky

Duel s Chrudimí (roč. 2013) jsme hráli po vzájemné dohodě s trenérem soupeře.  Zároveň jsme se dohodli, že do čtvrtnácti dnů se bude konat odveta v Čáslavi.

Kvalita soupeře byla přiměřenější naší úrovni. Sice už hraje turnaje, ale vyrovnali jsme se mu. Kluci hráli o poznání méně bojácně než proti Kolínu. Odměnou jim bylo několik gólů, na kterých se podíleli hlavně Šíma a Péťa, střelecky se prosadil taky Maty. V bráně si výborně vedl Kuba, který předvedl postřeh a nebojácnost. S pozicí gólmana si poradil i Šíma.

Poprvé jsme hráli na větší brány systémem 4+1. Kluci ještě nedokáží držet pozice na hřišti, neporadí si s prostorem. Řeší vše individuálně, což je přirozené a správné. Na tréninku se zatím hře 4+1 věnujeme minimálně, důležitější je hra 2:2. Když je na hřišti méně hráčů, kluci mají podstatně více dotyků s míčem.  Navíc jsou nuceni se zapojit do hry, tady nám občas někdo stál opodál a se zájmem pozoroval, co se děje :).

Důležitá je radost ze hry. A tu kluci mají. A na ostatním nás čeká spousta práce. Hlavní je, aby se kluci těšili na tréninky, na zápasy a nebáli se.  V odvetě budeme zase o kapku lepší, kdy se bude hrát, dáme včas vědět.

Rodičům děkujeme za dopravu na zápas, povzbuzování, fotky a video.

:

MFK Chrudim

Kuba Klinkáček, Šíma Šafařík, Venda Vacek, Péťa Vilímek, Zdenda Vondráček, Dáňa Veselý, Ondra Babák, Adam Vojtíšek, Maty Vančura