Pro Jakoubka

FK Čáslav pro Jakoubka! Klub pomůže rodině odchovance Petra Jandy

Fotbalový klub Čáslav se aktivně zapojuje do charitativní sbírky na pomoc rodině nejslavnějšího odchovance klubu, Petra Jandy, jehož dvouletý syn Jakoubek bohužel před pár týdny utrpěl vážný úraz krční míchy. FK Čáslav po domluvě s rodinou Jandových založil transparentní účet klubu, který bude otevřen až do 30. června 2022.

Charitativní utkání

Pro nadcházejících deset měsíců připravil čáslavský fotbalový klub řadu sportovních a společenských akcí, jejichž výtěžek bude pravidelně posílán na transparentní účet FK Čáslav„Vše vyvrcholí v závěru června 2022, kdy v rámci oslav 120 let čáslavského fotbalu sehrajeme, za účasti Petra Jandy, utkání s týmem osobností REAL Top Praha. Vybranou finanční částku poté klub věnuje na pomoc Jakoubkovi,“ prozradil za Jakub Svoboda, člen VV FK Čáslav.

Každý gól pomáhá

K finanční podpoře se přidávají také hráči A-týmu a juniorky. „Za každý vstřelený gól v rámci celého ročníku divize C věnujeme 1000 korun. Hráči juniorky pak za každou branku v I. A třídě přidají 500 korun,“ uvedl  kapitán Čáslavi Jakub Vančura

Stav Jakoubka by mohla zlepšit intenzivní rehabilitace

Pro úraz míchy bohužel v současnosti neexistuje účinná léčba. Stav Jakoubka by mohla zlepšit intenzivní rehabilitace. „Po propuštění z nemocnice sháníme prostředky na cvičení v soukromé dětské neuroklinice, kdy by Jakoubek mohl dostat tu nejlepší péči,“ popsal Petra Janda svůj úkol s tím, že rehabilitace je dlouhodobá. „V horizontu měsíců a let. Je tudíž velmi nákladná,“ řekl.

„Jakoubek je ale bojovník a nyní již sám dýchá. Dokonce hýbe částečně i levou ručičkou a jeho nožičky reagují na šimrání,“ podělil se o pokroky syna Petr Janda. „Věříme, že i s Vaší podporou se Jakoubek popere s nepřízní osudu, postaví se znovu na vlastní nohy a vybojuje si šanci na šťastný život bez omezení,“ věří Petr Janda.

Prosím, přispějte!

Pokud také věříte v zázraky a chtěli byste Jakoubkovi jakkoliv pomoci, můžete mu přispět na transparentní účet FK Čáslav, číslo účtu: 5936586339/0800.

Na internetových stránkách www.projakoubka.cz je zveřejněn celý příběh malého Jakoubka. Dozvíte se na nich aktuální informace o jeho současném zdravotním stavu a o možnostech konkrétní pomoci.

Jakoubkovy pokroky můžete sledovat rovněž prostřednictvím instagramu.

Petr Janda má za sebou úspěšnou fotbalovou kariéru. Ta odstartovala v Čáslavi, po angažmá v Liberci přestoupil do dorostu Slavie a tam také poprvé okusil atmosféru ligového zápasu dospělých. V létě 2007 byl členem reprezentace U-20, se kterou vybojoval v Kanadě stříbro z mistrovství světa. Se Slávií potom v letech 2008 a 2009 slavil titul, zahrál si Ligu mistrů a v roce 2012 přestoupil do tureckého Antalyasporu. V současné době působí jako trenér u mládeže FC Písek.