Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Rok 2017

Měsíc náborů, Haderslev Cup 2017

Haderslev Cup 2017

Vynikajícího umístění na mezinárodním turnaji v dánském Haderslevu dosáhli o víkendu 3. a 4. června čáslavští mladí fotbalisté. V konkurenci dánských, holandských a německých týmů obsadila druhé místo 'patnáctka' a na děleném pátém až šestém místě skončila 'třináctka'.

Měsíc náborů v Čáslavi: nováčci poznali, že fotbal je zábava

Dětem patřila hrací plocha čáslavského fotbalového stadionu ve čtvrtek 21. září. O slovo se opět přihlásil měsíc náborů, který dvakrát do roka pravidelně podporuje Fotbalová asociace České republiky.

Měsíc náborů je v květnu a v září obdobím prvních setkání s kopanou a prvních gólových radostí. Na hřišti v Čáslavi se tak potkali úplní nováčci i o něco zkušenější hráči, kteří kamarádům ukázali, jaký je fotbal zábava a jak se dá v tomto sportu zlepšovat.

Kdo do čáslavských Vodrant nestačil nebo nemohl v rámci náboru dorazit, může to napravit kterékoliv úterý od 17 hodin, nebo se dotázat na jiný termín u šéftrenéra přípravek Luboše Hájka na telefonu 724 765 382.

Vítáni jsou všechny děti mladší dvanácti let a v klubu se těší také na děvčata, která by doplnila vyloženě dívčí týmy. (lh)

Haderslev Cup 2017

V sobotu rozehrály čáslavské týmy své skupiny a vedly si výborně. Oba získaly sedm bodů za dvě výhry a remízu a postoupily do lepší poloviny turnajového pavouka. Zatímco sedm bodů stačilo 'třináctce' na první příčku ve skupině, 'patnáctka' brala díky horšímu skóre místo druhé.

V neděli opět oba celky začaly vítězně. 'Třináctka' porazila německý Geest Stapelholm 2:0, 'patnáctka' po velmi dobrém výkonu domácí FK Haderslev 1:0. Po výhrách v úvodních utkáních si cestu za umístěním na bedně zkomplikovali jak starší, tak mladší hráči. Nad síly 'patnáctky' byl „starý známý" ze skupiny - nizozemský H.F.C. EDO. Jediná branka padla z penalty a znamenala prohru 0:1. 'Třináctka' remizovala s pozdějším finalistou Overbos bez branek.

O konečném pořadí na turnaji rozhodly poslední duely. Třináctka prohrála s dánským Sonderborgem 0:2 a naděje na finále se rozplynuly. Třetí místo ve skupině znamenalo celkové 5. - 6. místo v kategorii U13. Patnáctka zdolala Union Brémy díky penaltě Vyhnánka a slavila stříbro.

Ohlédnutí trenéra

Na zahraniční turnaje jezdíme pravidelně patnáct let a turnaj v Dánsku musíme zařadit mezi špičku. A to jak nádherným areálem (patnáct hřišť na rozloze podobné čáslavským Vodrantům), tak kvalitou soupeřů. Kategorii U15 jsme již před turnajem přihlásili mezi výkonnostně lepší týmy, kterých bylo osm z celkového počtu 24. Třináctka pro změnu vybírala mezi 'jedenáctkovým' a 'devítkovým' fotbalem. Volili jsme velký fotbal, který hrálo 16 týmů.

Konečné umístění obou týmů je pro náš klub vynikající. Před patnáctku se dostali pouze Holanďané z Haarlemu, který má sto padesát tisíc obyvatel a v kategorii U15 čtyři týmy. Navíc jsme s nimi ve skupině remizovali a poté prohráli z penalty. Za sebou jsme nechali domácí ligový Haderslev nebo Union Brémy.

Třináctka prohrála také pouze jednou. A to v utkání, ve kterém ji porazil tým, který vše vsadil na obrovitého černocha v útoku. Kluci se ho trochu báli, jinak i oni hráli velmi dobře.

Kluky musíme pochválit i za chování na hřišti i mimo něj. Určitě si odvezli z turnaje spoustu zážitků a zkušeností, vždyť s Holanďany nebo Dány nehrají každý týden. Soupeři se opírali o výborné individuality, hráli důrazněji, než se hraje u nás, ale také těžko nesli porážku nebo i prohraný osobní souboj.

Výsledkový servis

U13
FK Čáslav - S.V. Colmschate´33 (NL) 2:1 (0:1), Vondra, Kraj
FK Čáslav - Haderslev FK (DK) 0:0
FK Čáslav - Escheburger SV (D) 3:1 (3:1), Kraj, Vondra, Hájek
FK Čáslav - SG Geest-Stapelholm (D) 2:0 (1:0), Žižko, Hájek
FK Čáslav - S.V.Overbos (NL) 0:0
FK Čáslav - SUB Sonderborg (DK) 0:2 (0:0)

U15
FK Čáslav - R.K.V.V. Wilhelmina (NL) 6:0 (3:0), Fišr 3, Chábera 2, Malý
FK Čáslav - H.F.C. EDO (NL) 1:1 (0:0), Chábera
FK Čáslav - V.V. Baronie (NL) 1:0 (0:0), Mikulenka
FK Čáslav - Haderslev FK (DK) 1:0 (1:0), Vyhnánek
FK Čáslav - H.F.C. EDO (NL) 0:1 (0:1)
FK Čáslav - Union Bremen (D) 1:0 (0:0), Vyhnánek z penalty

FK Čáslav reprezentovali - U13: Vlček, Kraj, Houfek, Moc, Zeman, Záruba, Žiško, Růžek, Hadrovský, Vosáhlo, Howard, Vondra, Hájek, Hlavinka. U15: Kocprd, Vyhnánek, Chlubna, Malý, M. Altmann, L. Altmann, Kubín, Fišr, Chábera, Mikulenka, Novák, Kvaček, Honc, Březina. Trenér: Václav Vondra.