U10 Starší přípravka

prázdninové zážitky pro děti

chci více informací

7. místo z turnaje O pohár starosty Kutné Hory

V úterý 8. 5. se starší přípravka zúčastnila turnaje v Kutné Hoře, určeného pro hráče ročníku 2007 a mladší. Náš tým tvořený hráči ročníků 2008 a 2009 se herně určitě neztratil a vyjma zápasu s pozdějším vítězem z Jihlavy jsme byli všem více než vyrovnaným soupeřem. Ve skupině jsme se postupně utkali s Kutnou Horou 2008, Vlašimí, Neratovicemi – Býškovicemi a Jihlavou.

zdroj foto: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/pripravka-domaci-sparty-kutna-hora-brala-v-uternim-turnaji-stribrne-medaile/

Popravdě jsem očekával o trochu lepší konečné umístění v turnaji. Nebýt inkasovaného gólu z nepřímého kopu v posledních vteřinách zápasu s Vlašimí, hráli bychom semifinále, a skončili tak mezi čtyřmi nejlepšími týmy turnaje. Což jsme si na začátku dali jako náš cíl. Bohužel se nestalo, ale i tak musím kluky pochválit za předvedený výkon v prvních třech utkáních ve skupině, a hlavně pak v zápase o umístění, když dokázali i v oslabené sestavě porazit Kolín. Mrzí mě jen zranění tří našich hráčů, kvůli kterým nemohli turnaj ani dohrát. Zranění snad nebudou vážnějšího charakteru, a brzy se zapojí do tréninkového procesu.

7. místo

Turnaj O pohár města Kutné Hory

Čáslav – Kutná Hora 2008            3:2

Sestava: Skokan – Dražinovský, Jeřicha, Klinkáček, Kovář, Kunášek, Rajchman, Šic, Urban, Vilímek

Branky: Šic, Klinkáček, Urban

Zápas jsme rozehráli dobře a aktivní hrou jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Postupně jsme navyšovali skóre až na 3:0. Potom aktivita trochu opadla a soupeř vycítil šanci. Na víc než snížení na 2:3 mu to však nestačilo. Závěr utkání už jsme si pohlídali a měli i šance na další góly.

Čáslav – FC  Sellier & Bellot Vlašim       2:1 pk.

Branky: Kovář

Penalty proměnil: Skokan, Šic

Velice vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Náš tým šel do vedení, o které bohužel přišel v posledních vteřinách po tečovaném nepřímém kopu z poloviny hřiště. V následném penaltovém rozstřelu jsme prokázali pevnější nervy a získali tak bod navíc

Čáslav – FK Neratovice – Býškovice       1:2

Branky: Kovář

Opět vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli možná i trochu lepší. Soupeř se sice ujal vedení, ale důraznou hrou před bránou se nám podařilo vyrovnat nádhernou brankou Petra Kováře, který skóroval hlavou po autovém vhazování. Bohužel jsme inkasovali po dorážce v posledních minutách a na tuto branku už jsme nedokázali odpovědět.

Čáslav – FK Vysočina Jihlava      1:12

Sestava: Jeřicha – Dražinovský, Klinkáček, Kovář, Kunášek, Skokan, Šic, Urban

Branky: Šic

V tomto zápase jsme od začátku do konce jasně tahali za kratší konec. Mimo pár momentů, kdy jsme zahrozili směrem dopředu, držela Jihlava otěže zápasu jasně ve svých rukách. Do zápasu už nenastoupily M. Vilímek s F. Rajchmanem, kteří si přivodili zranění v zápase s Neratovicemi. V průběhu utkání se ještě zranil kapitán týmu P. Kovář, a tak jediným pozitivem byla vstřelená branka Marka Šice. Jednalo se o první branku, kterou Jihlava v turnaji inkasovala.

Zápas o konečné 7.-8. Místo

Čáslav – FK Kolín             3:1

Sestava: Jeřicha – Dražinovský, Klinkáček, Kunášek, Skokan, Šic, Urban

Branky: 2x Šic, Klinkáček

Do posledního zápasu jsme vstupovali už jen s jediným náhradníkem. Přes potíže se sestavou jsme utkání zvládli nad očekávání dobře. Kluci nechali na hřišti poslední zbytky sil a pohlednou kombinační hrou nedali soupeři šanci na lepší výsledek. Trochu polevili až za stavu 3:0, ale zápas bez problému dovedli k vítězství a konečnému 7. místu na turnaji.

Pořadí turnaje:
1. FC Vysočina Jihlava