U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Čtvrtí na halovém turnaji ve Skutči

Starší přípravka U10 odehrála v listopadu již třetí halový turnaj této sezóny. V moderní sportovní hale ve Skutči měla možnost porovnat síly převážně s týmy z Pardubického kraje. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 mužstev, které byly předem rozděleny do dvou skupin.

Naše přípravka byla zařazena do skupiny B, společně s Chocní, Chrudimí a Velkým Meziříčím. Ve skupině nezažila hořkost porážky, a bez problémů postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. V bojích o umístění už bohužel tak úspěšná nebyla. Nejprve v semifinále nestačila na RMSK Cidlinu, a v repríze skupinového zápasu o třetí místo podlehla Chrudimi, a musela se tak spokojit s konečným čtvrtým místem.

Zápasy ve skupině:

FK Čáslav - FK Agria Choceň 1:1

Vstup do turnaje se nám příliš nevyvedl. V utkání jsme sice měli herní převahu, ale brankové příležitosti jsme trestuhodně zahazovali. Teprve až samostatný průnik Marka Šice skončil brankou. Díky této brance jsme se dostali do vedení, které ale netrvalo příliš dlouho. Za neproměněné šance v úvodu přišel spravedlivý trest, a to když se Choceňským podařilo z rohového kopu vyrovnat. Ke konci měl soupeř ještě obrovskou příležitost, ale naštěstí nás brankář Jeřicha reflexivním zákrokem podržel, a tak jsme mohli být ještě rádi za konečnou remízu.

Branky: M. Šic

FC Velké Meziříčí - FK Čáslav 0:5

Z naší strany výsledkově nejlepší utkání turnaje. V zápase jsme jasně dominovali, a soupeře jsme do žádné vyloženější šance nepustili. Do vedení jsme šli díky rychlé brance Lukáše Mužátka, který se výstavní levačkou trefil z velké vzdálenosti. Zanedlouho na to zvyšoval na 2:0 Marek Šic a třetí branku přidal z trestného kopu kapitán Kovář. Ke konci zápasu se znovu trefil Šic a na konečných 5:0 upravil stav utkání Michal Skokan. Zasloužené vítězství, které nám zaručilo postup ze skupiny.

Branky: 2x M. Šic, L. Mužátko, P. Kovář, M. Skokan

MFK Chrudim - FK Čáslav 3:3

O branky v tomto zápase nebyla nouze. Hned v první minutě se dostali do vedení Chrudimští, když využili naší nekoncentrovanosti v obraně. My jsme ale nechtěli zůstat pozadu, a na tuto branku rychle odpověděli zásluhou Klinkáčka. Další naše branka přišla vzápětí, když se prosadil Šic. Bohužel na tuto branku našla zanedlouho odpověď i Chrudim. Za vyrovnaného stavu přišla pasáž hry, kdy vynikli především brankáři obou mužstev. Až ke konci to byli opět Chrudimští, kteří strhli vedení na svou stranu. Když už to vypadalo, že odejdeme ze zápasu poraženi, utekl po levé straně Klinkáček, udělal brankáři kličku, a gólem do prázdné branky stanovil skóre na konečných 3:3.  Dle očekávání velmi vyrovnané utkání, které skončilo spravedlivou remízou.

Branky: 2x F. Klinkáček, M. Šic

Semifinále:

RMSK Cidlina - FK Čáslav 6:1

Kvůli menšímu počtu vstřelených branek jsme ze skupiny postoupili z druhého místa, a narazili tak na vítěze skupina A. Cidlina celou skupinu ovládla bez ztráty bodu, a tak se dal očekávat velmi těžký zápas. Přesvědčili jsme se o tom hned v úvodu, kdy jsme brzy prohrávali 1:0. Na tuto branku ještě dokázal sice zareagovat Šic, který vyrovnal na 1:1, ale to bylo z naší strany vše. Cidlina nás po celý zápas přehrávala, a do vážnější příležitosti nás už nepustila. Naopak se jí dařilo, na co šáhla. Není divu, že konečný stav byl 1:6 z našeho pohledu. Zápas nám alespoň posloužil jako názorná ukázka, na jak vysoké úrovni se dá v této kategorii hrát, a jakým směrem bychom se měli dále ubírat i my.

Branky: M. Šic

Zápas o 3. místo:

MFK Chrudim - FK Čáslav 3:1

Ve druhém semifinálovém utkání Chrudim podlehla Hlinsku, a tak v boji o třetí příčku se opakoval zápas ze skupiny, tentokrát ale s odlišným průběhem. Kdo čekal vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás, byl zklamán. Chrudim nás jednoduše přehrávala, a vytvářela si šanci za šancí. Dvě z nich dokázala proměnit, a dostala se tak do vedení 2:0. Dvě minuty před koncem sice Klinkáček snížil na 2:1, ale to bylo z naší strany vše. V závěru jsme nedokázali dostat Chrudim pod tlak, a místo toho jsme ještě jednou inkasovali. Museli jsme se tak smířit s prohrou 1:3.

Branky: F. Klinkáček

Klukům nemůžu vytknout snahu, ale bohužel to tentokrát na lepší než 4 místo nestačilo.

Rozpis utkání s výsledky:

Tabulka skupina A:

Tabulka skupina B:

Konečné pořadí:

1. RMSK Cidlina
  2. FC Hlinsko
  3. MFK Chrudim
  4. FK Čáslav
  5. SK Fotbalová škola Třebíč
  6. FK Agria Choceň
  7. Sparta Kutná Hora
  8. FC Velké Meziříčí
  9. FC Svratka Brno

4. místo

halový turnaj

Turnaje se zúčastnili: A. Jeřicha, P. Kovář, F. Rajchman, L. Mužátko, M. Šic, F. Buchl, F. Klinkáček, M. Skokan.