U10 Starší přípravka

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Mladí fotbalisté FK Čáslav se zapojili do dobrovolnické úklidové akce

Mladí fotbalisté FK Čáslav se v sobotu 24. dubna zapojili do dobrovolnické úklidové akce. V rámci kampaně Ukliďme svět (oslava Dne Země 2021) se týmy čáslavského fotbalového klubu U10 až U19 pod dohledem svých trenérů vydaly do různých lokalit v Čáslavi.

„Nejmladší sbírali odpad v Lesoparku Vodranty. Během dopoledne nashromáždili čtyři kontejnery odpadu. V okolí rybníku Měděnice byla nejpopulárnějším odpadkem láhev vína Sklepmistr a placatka rumu,“ popisoval trenér Jakub Svoboda z FK Čáslav a navázal: „V parku jsme našli i motorkářskou bundu, registrační značku auta, nebo třeba židli,“ vypočítával.

Starší žáci a dorostenci se pohybovali v lokalitách v okolí potoku Brslenka a Budín, kde nashromáždili odpad do pytlů, které následně členové klubu svezli do připravených kontejnerů.

„Děkujeme všem účastníkům akce, že dopoledne neproseděli doma a udělali něco pro naši planetu a nejbližší okolí, ve kterém se jako sportovci a členové FK Čáslav pohybujeme. Příští rok budeme v započaté tradici jarních úklidů určitě pokračovat,“ doplnil trenér mladších žáků Radek Zoufalý.