U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Na úvod přípravy porazila přípravka U10 celek z Mladé Boleslavi

Na úvod přípravy porazila přípravka U10 celek z Mladé Boleslavi.

Letní příprava začala pro kategorii U10 už tento čtvrtek, kdy se všichni hráči sešli na prvním tréninku. Oproti loňské sezóně proběhly v týmu změny jak v hráčském kádru, tak i v realizačním týmu. S fotbalem skončil Matouš Daněk, který dal prozatím přednost atletice. Po trenérovi Tomášovi Skokanovi převzal tým Radek Zoufalý, který působil u týmu jako asistent už před loni. Tomáš bude dále pokračovat u týmu jako trenér brankářů.

Na prvním tréninku bylo hráčům sděleno, jaké změny je ve starší přípravce čekají a co od nich bude trenér vyžadovat. Poté se už všechno dění přesunulo na hřiště. Kluci se do tréninku pustili s chutí a při každém cvičení se ze sebe snažili vydat maximum. Čeká je ale spousta práce, protože hned první trénink nám odhalil řadu nedostatků, na kterých budeme muset zapracovat.

V prvním přátelském utkání starší přípravka přivítala celek z Mladé Boleslavi. Hned v úvodu nás o rok mladší soupeř zaskočil a dvěma rychlými brankami se dostal do vedení. Nám se ale o chvíli později povedlo snížit. Náš první gól vsítil Filip Klinkáček, který dostal finální přihrávku od Petra Kováře. O vyrovnání se postaral František Rajchman, který přečetl hru soupeře na polovině hřiště a individuálním průnikem se dostal až k zakončení. Do vedení jsme se dostali díky brance Filipa Buchla, při které mu asistoval rychlým výhozem brankář Tonda Jeřicha. O vedení jsme ale v závěru čtvrtiny přišli po dvou zbytečných chybách v obraně, a tak byl stav po první čtvrtině 3:4.

Ve druhé čtvrtině se nám povedlo vstřelit tři branky a žádnou neinkasovat. O dvě z nich se postaral po individuálních akcích Petr Kovář, a třetí přidal David Dražinovský, který využil vyběhnutí hostujícího brankáře a jeho následnou ztrátu potrestal střelou z půlky hřiště do odkryté brány. Díky dobré obraně a úspěšným zákrokům Tondy Jeřichy jsme ve druhé čtvrtině branku neobdrželi.

Třetí čtvrtina zápasu byla nejvyrovnanější. Na obou stranách bylo k vidění mnoho šancí, nám se je ale dařilo na rozdíl od soupeře proměňovat. Nejprve se dvakrát prosadil Petr Kovář a poté přidal další dvě branky Filip Klinkáček, na které mu přihrávali Michal Skokan a Petr Kovář. Branky padly po pěkných kombinačních akcích. Soupeřovi se povedlo vsítit pouze jednu branku, a tak se šlo do poslední čtvrtiny za stavu 10:5.

Poslední čtvrtina zápasu nabídla nejvíce branek. Nejprve se prosadili hosté, když prudká střela ze střední vzdálenosti skončila v naší síti. S rychlou odpovědí přišel Michal Skokan, kterého našel přesnou přihrávkou Filip Buchl a zvýšil tak na 11:6. Chvíli na to přidal Michal Skokan svou druhou branku v zápase. Hosté po vystřídání vstřelili tři rychlé branky. V tu chvíli zbývalo do konce zápasu ještě dost času, a tak hosté mohli utkání ještě zdramatizovat. V tom jim zabránil Matěj Vilímek, který svou prudkou ránou k tyči zvyšoval na 13:9. Poslední slovo v zápase měli hosté, kteří upravili skóre na konečných 13:10.

„Z mého pohledu šlo o vyrovnané utkání. Techničtějšího soupeře jsme předčili bojovností a důraznější hrou, a proto se také můžeme radovat z vítězství. Vyzdvihl bych dva individuální výkony Františka Rajchmana a Petra Kováře.“

FK Mladá Boleslav

FK Čáslav U10 – FK Mladá Boleslav U9 13:10 (3:4, 3:0, 4:1, 3:5)

Branky: 4x Kovář, 3x Klinkáček, 2x Skokan, Buchl, Dražinovský, Rajchman, Vilímek,

Jeřicha, Dražinovský, Rajchman, Kovář, Kunášek, Buchl, Skokan, Klinkáček, Brynda, Vilímek