U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Nevydařené derby v Kutné Hoře

Netradičně ve všední den odehrála starší přípravka 4. kolo turnaje OFS v Kutné Hoře. Na umělé trávě měla možnost odčinit porážku z minulého týdne, kde na domácí půdě podlehla právě Kutné Hoře „A“, a prvně si zahrát proti přípravce z Vrdů.

K úvodnímu zápasu proti sobě nastoupili Kutná Hora „A“ a Slavoj Vrdy. Kutná Hora své utkání zvládla, a záleželo tak jen na nás, jak utkání proti Vrdům zvládneme my. Pokud jsme se chtěli utkat s Kutnou Horou o celkové prvenství, museli jsme na ně navázat a zápas vyhrát.

S nelehkým úkolem jsme se zdárně popasovali, když jsme Vrdy jednoznačně přehrávali a zaslouženě tak vyhráli. Jako první se v zápase prosadil střelou k tyči Skokan. Na jeho branku Vrdy ještě stihly odpovědět, když se výstavní střelou do šibenice trefil Lukáš Mužátko. Obdržená branka byla pro nás dostatečnou výstrahou. Naštěstí jsme hráče Vrdů už k vyloženější šanci nepustili, a díky tomu jsme dokonce zápasu neinkasovali. Do vedení jsme se dostali zásluhou Klinkáčka, kterému naservíroval krásnou přihrávku před prázdnou bránu Vilímek. Na 3:1 zvyšoval opět Klinkáček, kterému tentokrát asistoval Skokan. V tu chvíli jsme na hřišti jasně dominovali, zvlášť na levém kraji, kde se průběžně střídal Klinkáček s Honzíčkem. Právě druhý zmiňovaný měl velký podíl na naší čtvrté brance, když se v rychlosti uvolnil přes bránícího hráče a dokázal z velkého úhlu zakončit. Jeho střelu brankář pouze vyrazil a pro Filipa Fišera už to byla snadná úloha. Do konce poločasu už branka nepadla, a tak jsme po první půli vedli 4:1. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako ten první. Bylo jen otázkou času, kdy se dokážeme znovu prosadit. Šance jsme si sice vytvářeli, ale nedokázali jsme je dotáhnout do zakončení. Teprve až Kovář se dokázal individuálně prosadit, když si převzal míč od vlastní brány a prošel přes celé hřiště. Jeho sólo chtěl napodobit Honzíček, ale neúspěšně, a tak posledním, kdo se zapsal mezi střelce, byl Skokan, kterému asistoval zpoza brankové čáry Klinkáček. Na konci jsme se tak mohli radovat z vytouženého vítězství.

Splnili jsme povinnost a zápas proti Vrdům jsme vyhráli. V tomto utkání bych ale chtěl vyzvednout dva individuální výkony Filipa Honzíčka a Filipa Klinkáčka, kteří hráli přesně podle mých představ. Zápas odjezdili a nebáli se projít jeden na jednoho.

Slavoj Vrdy - FK Čáslav 1:6 (1:4)

branky: 2x Skokan, 2x Klinkáček, Fišer, Kovář

Sestava: Jeřicha, Rajchman, Honc, Kovář, Vilímek, Klinkáček, Honzíček, Fišer, Urban, Buchl, Skokan

Po výhře nad Vrdama jsme se o prvenství utkali s domácí Kutnou Horou „A“. Minulý týden se nám zápas s Horou příliš nevyvedl, a tudíž jsme měli co napravovat. Oproti předchozímu vzájemnému zápasu jsme byli v silnějším složení, a tak jsem očekával o dost vyrovnanější průběh. Náš výkon ale zůstal daleko za očekáváním. Propadli jsme ve všech směrech. Dopředu jsme byli bezradní, a vzadu jsme kupili hrubku za hrubkou. Není divu, že jsme v polovině první půle prohrávali již 5:0, když každou naši ztrátu domácí dokázali potrestat. Snížit se podařilo až Honzíčkovi, který zdárně zakončil svůj průnik. Po vstřelené brance se naše hra sice zlepšila, ale další gól jsme už do poločasu přidat nedokázali. Naopak jsme těsně před hvizdem rozhodčího znovu inkasovali. Poločas tak skončil pro nás nepříznivým výsledkem 1:6. V poločase jsem kladl hráčům na srdce, aby důsledněji bránili a nebáli se podržet míč. V rámci možností to dodržovali, ale ani tak nezabránili dalším obdrženým brankám. Po dvou chybných rozehrávkách od brankáře to už bylo 8:1. Branku se podařilo vsítit i nám, když se po přihrávce Buchla prosadil Vilímek. Konečné slovo měli ale domácí, když využili naší chybě v obraně a zvýšili na konečných 9:2.

Pokud nebudeme dodržovat pokyny a vyspělejší hráče nezačneme bránit zodpovědněji, pak nepřestaneme dostávat zbytečné branky jako dnes. Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce, prohra byla dnes bohužel zasloužená.

Kutná Hora "A" - FK Čáslav 9:2 (6:1)

branky: Honzíček, Vilímek

Sestava: Jeřicha, Rajchman, Buchl, Skokan, Vilímek, Honzíček, Kovář, Fišer, Klinkáček, Urban, Honc

Fotogalerie: http://fkcaslavu10.rajce.idnes.cz/Turnaj_OFS_KH-_Kutna_Hora_25.9.2017/