U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

A-tým: FK Čáslav - FK Příbram U19, středa 5. srpna od 18:00 hod.
FANSHOP - nové zboží pro fanoušky klubu!

Celá zpráva

Prvenství na domácím hřišti

Po čtrnácti dnech měla starší přípravka opět možnost pořádat turnaj OFS. Na hlavním hřišti za příznivého počasí přivítala Kutnou Horu B a celek z Močovic.

Oproti předminulému domácímu turnaji, na kterém jsme obsadili 2. místo, jsme se dnes po dvou výhrách mohli radovat z celkového prvenství. Na závěr přišla i děkovačka rodičům, kteří kluky odměnili potleskem.

K prvnímu zápasu turnaje jsme nastoupili proti kutnohorskému „béčku“. Jejich „áčko“ jsme v sezóně zatím ještě neporazili, a tak jsme chtěli tento zápas jednoznačně vyhrát. Začátek utkání tomu ale vůbec neodpovídal. Hráči Kutné Hory nás svým pohybem přehrávali, důsledně bránili, a my si tak nebyli schopni vytvořit jakoukoliv kloudnou šanci. Naši nemohoucnost prolomil až Honzíček, který se uvolnil na levé straně, a společně s Dominikem Bryndou se řítili sami na brankáře. Filip namísto přihrávky volil razantní střelu k tyči a naštěstí se nemýlil. Chvíli na to se hostům podařilo vyrovnat, když využili naši špatnou rozehrávku. S odpovědí na inkasovaný gól přispěchal Kovář, který doklepl odraženou střelu Klinkáčka do sítě. Klinkáček se poté dokázal sám prosadit, když z pozice obránce zaútočil a zvýšil na 3:1. Hráči Kutné Hory nechtěli zůstat pozadu. Jejich největší příležitost zlikvidoval Jeřicha, a poté při nás stálo štěstí, když z dorážky hosté trefili tyčku a následně břevno. Tento moment jsme přečkali a do konce poločasu jsme už soupeře do žádné větší příležitosti nepustili. Naopak nám se povedlo jednu šanci zužitkovat. Autorem branky byl Urban, který se tímto zapsal mezi střelce a upravil skóre na 4:1. S předvedenou hrou jsme ale nemohli být spokojení, a tak jsme využili přestávky, kde jsme si řekli, co je potřeba změnit. Sice jsme v úvodu vstřelili gól, když do prázdné branky dorážel míč Štěpán Urban, ale to bylo z naší strany vše. Hráči jako by zapomněli na pokyny, které jsme jim dali. Ve hře převládala řada nepřesností, nedokázali jsme podržet míč a zbytečně jsme se ho zbavovali. Toho ke konci využili kutnohorští, kteří dvěma brankami upravili skóre na konečných 5:3 z našeho pohledu.

Sice jsme se stejně starými hráči z Kutné hory vyhráli, ale s předvedou hrou a s celkovým projevem spokojený nejsem. Někteří hráči zůstali daleko za očekáváním.

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora "B" 5:3 (4:1)

Branky: 2x Urban, Honzíček, Klinkáček, Kovář

Sestava: Jeřicha, Kunášek, Honc, Vilímek, Brynda, Buchl, Urban, Honzíček, Kovář, Klinkáček

Druhé utkání jsme odehráli proti přípravce Močovic. Ty od začátku zápasu působily unaveným dojmem. Celý turnaj odehrály v 6 hráčích, a tak není divu, že neměly sílu nám vzdorovat. O první branku se postaral Kovář, který se dokázal uvolnit po autovém vhazování a poradil si jak s obránci, tak i s brankářem. Další branka padla po nejhezčí fotbalové akci zápasu. Míč si vyměnili Honzíček s Vilímkem, ten následně vrátil míč znovu Honzíčkovi, který před prázdnou bránou našel nikým neatakovaného Urbana a ten tak mohl v klidu zakončit. Na 3:0 zvyšoval Vilímek, a do konce poločasu se stihl gólově prosadit ještě Klinkáček. To bylo z naší strany v první půlce vše. Za celých 20 minut jsme pouze 4krát vystřelili na branku a můžeme být ještě rádi za to, že všechny tyto střely skončily v síti. I tak jsou 4 góly proti takovémuto soupeři strašně málo. Do druhého poločasu jsme proto šli s tím, že musíme být mnohem produktivnější. Tentokrát nezůstalo jen u slov a produktivnější jsme vážně byli. Zpřesnili jsme přihrávky, přenášeli hru ze strany na stranu, a hlavně využívali volné prostory. Zásluhou toho byl i větší počet vstřelených branek. Ve druhé půli se 3krát prosadil Vilímek a po jedné brance přidali ještě Kovář, Brynda a Honc. Díky těmto brankám jsme v celkovém součtu vyhráli 10:0.

Ve druhém poločase se naše hra konečně trochu přiblížila k tomu, jak bych si představoval. Přesně jsme si rozehráli, přenášeli hru ze strany na stranu a využívali víc středového hráče. Doufám, že na tento poločas navážeme i v příštím utkání a naše hra tak bude pohlednější.

FK Čáslav - Močovice 10:0 (4:0)

Branky: 4x Vilímek, 2x Kovář, Brynda, Honc, Klinkáček, Urban

Sestava: Jeřicha, Buchl, Kunášek, Kovář, Brynda, Klinkáček, Honc, Honzíček, Urban, Vilímek

Fotogalerie: https://fkcaslavu10.rajce.idnes.cz/Turnaj_OFS_KH-_Caslav_1.10._2017/