U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Prvenství na domácím hřišti

Po čtrnácti dnech měla starší přípravka opět možnost pořádat turnaj OFS. Na hlavním hřišti za příznivého počasí přivítala Kutnou Horu B a celek z Močovic.

Oproti předminulému domácímu turnaji, na kterém jsme obsadili 2. místo, jsme se dnes po dvou výhrách mohli radovat z celkového prvenství. Na závěr přišla i děkovačka rodičům, kteří kluky odměnili potleskem.

K prvnímu zápasu turnaje jsme nastoupili proti kutnohorskému „béčku“. Jejich „áčko“ jsme v sezóně zatím ještě neporazili, a tak jsme chtěli tento zápas jednoznačně vyhrát. Začátek utkání tomu ale vůbec neodpovídal. Hráči Kutné Hory nás svým pohybem přehrávali, důsledně bránili, a my si tak nebyli schopni vytvořit jakoukoliv kloudnou šanci. Naši nemohoucnost prolomil až Honzíček, který se uvolnil na levé straně, a společně s Dominikem Bryndou se řítili sami na brankáře. Filip namísto přihrávky volil razantní střelu k tyči a naštěstí se nemýlil. Chvíli na to se hostům podařilo vyrovnat, když využili naši špatnou rozehrávku. S odpovědí na inkasovaný gól přispěchal Kovář, který doklepl odraženou střelu Klinkáčka do sítě. Klinkáček se poté dokázal sám prosadit, když z pozice obránce zaútočil a zvýšil na 3:1. Hráči Kutné Hory nechtěli zůstat pozadu. Jejich největší příležitost zlikvidoval Jeřicha, a poté při nás stálo štěstí, když z dorážky hosté trefili tyčku a následně břevno. Tento moment jsme přečkali a do konce poločasu jsme už soupeře do žádné větší příležitosti nepustili. Naopak nám se povedlo jednu šanci zužitkovat. Autorem branky byl Urban, který se tímto zapsal mezi střelce a upravil skóre na 4:1. S předvedenou hrou jsme ale nemohli být spokojení, a tak jsme využili přestávky, kde jsme si řekli, co je potřeba změnit. Sice jsme v úvodu vstřelili gól, když do prázdné branky dorážel míč Štěpán Urban, ale to bylo z naší strany vše. Hráči jako by zapomněli na pokyny, které jsme jim dali. Ve hře převládala řada nepřesností, nedokázali jsme podržet míč a zbytečně jsme se ho zbavovali. Toho ke konci využili kutnohorští, kteří dvěma brankami upravili skóre na konečných 5:3 z našeho pohledu.

Sice jsme se stejně starými hráči z Kutné hory vyhráli, ale s předvedou hrou a s celkovým projevem spokojený nejsem. Někteří hráči zůstali daleko za očekáváním.

FK Čáslav - Sparta Kutná Hora "B" 5:3 (4:1)

Branky: 2x Urban, Honzíček, Klinkáček, Kovář

Sestava: Jeřicha, Kunášek, Honc, Vilímek, Brynda, Buchl, Urban, Honzíček, Kovář, Klinkáček

Druhé utkání jsme odehráli proti přípravce Močovic. Ty od začátku zápasu působily unaveným dojmem. Celý turnaj odehrály v 6 hráčích, a tak není divu, že neměly sílu nám vzdorovat. O první branku se postaral Kovář, který se dokázal uvolnit po autovém vhazování a poradil si jak s obránci, tak i s brankářem. Další branka padla po nejhezčí fotbalové akci zápasu. Míč si vyměnili Honzíček s Vilímkem, ten následně vrátil míč znovu Honzíčkovi, který před prázdnou bránou našel nikým neatakovaného Urbana a ten tak mohl v klidu zakončit. Na 3:0 zvyšoval Vilímek, a do konce poločasu se stihl gólově prosadit ještě Klinkáček. To bylo z naší strany v první půlce vše. Za celých 20 minut jsme pouze 4krát vystřelili na branku a můžeme být ještě rádi za to, že všechny tyto střely skončily v síti. I tak jsou 4 góly proti takovémuto soupeři strašně málo. Do druhého poločasu jsme proto šli s tím, že musíme být mnohem produktivnější. Tentokrát nezůstalo jen u slov a produktivnější jsme vážně byli. Zpřesnili jsme přihrávky, přenášeli hru ze strany na stranu, a hlavně využívali volné prostory. Zásluhou toho byl i větší počet vstřelených branek. Ve druhé půli se 3krát prosadil Vilímek a po jedné brance přidali ještě Kovář, Brynda a Honc. Díky těmto brankám jsme v celkovém součtu vyhráli 10:0.

Ve druhém poločase se naše hra konečně trochu přiblížila k tomu, jak bych si představoval. Přesně jsme si rozehráli, přenášeli hru ze strany na stranu a využívali víc středového hráče. Doufám, že na tento poločas navážeme i v příštím utkání a naše hra tak bude pohlednější.

FK Čáslav - Močovice 10:0 (4:0)

Branky: 4x Vilímek, 2x Kovář, Brynda, Honc, Klinkáček, Urban

Sestava: Jeřicha, Buchl, Kunášek, Kovář, Brynda, Klinkáček, Honc, Honzíček, Urban, Vilímek

Fotogalerie: https://fkcaslavu10.rajce.idnes.cz/Turnaj_OFS_KH-_Caslav_1.10._2017/