U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

První místo z turnaje OFS ve Zruči nad Sázavou

K dalšímu turnaji zajížděla starší přípravka do vzdálené Zruče nad Sázavou, kde se utkala s domácím celkem a Močovicemi.

Do turnaje jsme šli s tím, že chceme odčinit prohru s Uhlířskými Janovicemi, která nás minulý týden stála první místo, a ze Zruče odjet bez porážky. S tímto úkolem jsme se dokázali popasovat a obě utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Jako první jsme nastoupili proti celku z Močovic. Hned od začátku bylo patrné, že v utkání budeme mít jasně navrch. Soupeře jsme jednoduše přehrávali, a díky tomu jsme si dokázali vypracovat spoustu brankových příležitostí. Mnohé z nich jsme i proměnili, a bylo tak jen otázkou času, kolik branek si v zápase každý hráč připíše. Nejvíce branek zaznamenal František Rajchman, který se dokázal prosadit celkem 5krát, v patách mu byl Štěpán Urban, který vstřelil o jednu branku méně. Močovice nás v utkání moc neprověřily, branku Jeřichy ani jednou neohrozily, a tak jsme se na konci mohli radovat z výhry bez obdržené branky.

Jsem rád, že jsme utkání zvládli vyhrát a neobdržet přitom žádnou branku, a naopak jsme si s chutí zastříleli. Některé příležitosti jsme ale mohli vyřešit lépe, a branek tak mohlo být mnohem více.

Močovice - FK Čáslav 0:15 (0:6)

branky: 5x Rajchman, 4x Urban, 2x Kovář, Klinkáček, Skokan, Buchl, Honc

Sestava: Jeřicha, Rajchman, Buchl, Kovář, Skokan, Klinkáček, Honc, Kunášek, Urban

Druhé utkání s domácím celkem bylo mnohem vyrovnanější. Hra se od začátku přelévala ze strany na stranu, a bylo jen otázkou času, kdo otevře skóre zápasu. První vyloženější šanci měli hráči ze Zruče, naši obránci nezachytili přihrávku za obranu, a tak se zručský útočník řítil sám na brankáře. Šanci však Jeřicha svým rychlým vyběhnutím zvládl zlikvidovat, a tak jsme to byli my, kdo se v zápase ujal vedení. Klinkáčkovu střelu brankář ještě dokázal vyrazit, ale na Kovářovu dorážku už zareagovat nestihl. Z vedení jsme se ale neradovali dlouho, naši další šanci zastavila tyč, a z následného protiútoku soupeře bylo srovnáno, když jsme nezachytili rychlé autové vhazování. My jsme na branku zareagovali nejlepším možným způsobem. Skokan kolmicí uvolnil Klinkáčka, který se tentokrát nemýlil. Další branku přidal Kovář, který svojí střelou pod břevno nedal brankáři šanci. Pak měli šance i hosté, ale s nimi si brankář Jeřicha bez sebemenších problémů poradil. Ke konci prvního poločasu se podruhé v utkání podařilo skórovat Kovářovi, a tak jsme šli do přestávky s nadějným výsledkem 1:4 pro nás.

Do druhé půle jsme vstoupili nejlepším možným způsobem. Kovář se zmocnil míče na vlastní polovině hřiště, křižnou přihrávkou uvolnil na levé straně Klinkáčka, který prošel přes bránícího hráče, a přihrávkou pod sebe našel znovu Kováře, který bez problému zakončil na 1:5. Pak se tatáž situace ještě jednou opakovala, ale tentokrát Kovář brankáře překonat nedokázal. Následně na to se podařilo korigovat výsledek domácím, když využili pozdní vyběhnutí brankáře Jeřichy. Na branku odpověděl Kovář nejlepším možným způsobem, po rohovém kopu Skokana se nejlépe zorientoval před bránou a dopravil míč do sítě. Domácí zápas nevzdali, a díky dvěma po sobě jdoucím brankám dokázali výsledek ještě korigovat. Utkání se muselo přihlížejícím divákům moc líbit, mělo patřičný náboj, a k vidění byla spousta krásných fotbalových akcí. Po jedné takové zvyšoval Skokan na 4:7. V závěru to bylo ještě pořádné drama. Nejdříve domácí proměnili pokutový kop, a pak využili zmatku v naší obraně, a dostali se na dostřel jediné branky. Víc jsme naštěstí hráčům Zruče nedovolili, a naopak výborně hrající Kovář přidal poslední branku utkání. Po konečném hvizdu rozhodčího jsme se mohli radovat z premiérového vítězství v turnaji OFS starších přípravek.

Za tento zápas musím kluky pochválit! Udělali vše proto, aby dnes zvítězili, čehož si cením nejvíce. Všem nám ukázali, že fotbal hrát umějí a je jen na nich, jak ke každému zápasu přistoupí.

TJ Jiskra Zruč - FK Čáslav  6:8 (1:4)

branky: 6x Kovář, Klinkáček,Skokan

Sestava: Jeřicha, Kunášek, Rajchman, Kovář, Buchl, Klinkáček, Urban, Honc, Skokan

Fotogalerie: https://fkcaslavu10.rajce.idnes.cz/Turnaj_OFS_KH-_Zruc_nad_Sazavou_9.9.2017/