U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Těsná prohra v pohárovém utkání

Ve středu odpoledne zajížděla starší přípravka do Uhlířských Janovic, kde odehrála svoje druhé podzimní utkání poháru OFS Kutná Hora.

Po příjezdu byla většina hráčů zděšena ze stavu travnaté plochy. Hřiště spíše připomínalo oraniště, na kterém se prohnalo stádo divokých prasat, než hřiště na kterém by se mělo odehrát pohárové utkání. V kabině tak padaly otázky, zda se utkání vůbec odehraje. Jasnou odpověď jim na to dal rozhodčí, který uznal hrací plochu za přijatelnou a utkání tak mohlo začít.

Díky brzkému začátku utkání a pozdějšímu příjezdu některých hráčů, nebyla tentokrát rozcvička na zápas příliš ideální. To se nejspíše projevilo v úvodu, když jsme za hráči Uhlířských Janovic značně zaostávali. V bahnitém terénu jsme se nedokázali vyrovnat bojovnosti a hlavně rychlosti soupeře. Prohrávali jsme veškeré osobní souboje, a byli u všech míčů jako druzí. Naše hra v tu chvíli postrádala jakoukoliv součinnost a mezihru.  Výsledkem toho všeho bylo zasloužené vedení Janovic 2:0. Mohlo být ale ještě hůře, soupeř si vytvářel šanci za šancí. Několikrát naši obránci vykopávali míč z brankové čáry, anebo dokonce bránili branku vlastním tělem. Díky své obětavosti pomohli brankáři Jeřichovi, aby neinkasoval více branek. Bylo až trestuhodné, jaké šance dokázali Janovičtí zahodit. Nám to ale dávalo patrnou naději, že zápas ještě není ztracen.

V polovině poločasu se hra přece jen trochu vyrovnala. Začali jsme být úspěšní v soubojích jeden na jednoho, a vytvořili si tak pár zajímavých příležitostí. Žádnou příležitost jsme ale nedokázali proměnit. Naopak soupeř nás zaskočil, když během jedné minuty vstřelil hned dvě branky. Ještě 5 minut před koncem poločasu byl výsledek 4:0 pro domácí. Za tohoto nepříznivého stavu se konečně podařilo snížit Klinkáčkovi, který zužitkoval přihrávku za obranu od Kováře. Sotva jsme ale stačili první gól oslavit, už jsme zase prohrávali o čtyři branky. Janovice využily naší nekoncentrovanosti a zvýšily na 5:1. Když už to vypadalo, že do poločasové přestávky půjdeme s nepříznivým výsledkem, tak malou naději pro zvrat v utkání nám dal Klinkáček. První poločas tak skončil 5:2 pro domácí.

Druhý poločas byl z našeho pohledu mnohem pohlednější. Naše hra byla agresivnější, zodpovědně jsme bránili a dostávali jsme hráče Janovic pod tlak. Sice jsme to byli opět my, kdo inkasoval ve druhé půli jako první, ale poté přišla pasáž hry, kdy jsme na hřišti jasně dominovali. Ztrátu jsme postupně smazávali, když se nejprve trefil po individuální akci kapitán Kovář. Po něm využil zaváhání brankáře Filip Buchl, a na rozdíl pouhé jedné branky snížil Skokan, kterému asistoval Dražinovský. Hráči byli v ráži, a hnali se za vyrovnáním. Vyrovnat se podařilo těsně před koncem Klinkáčkovi, který utekl po levé straně, a dostal míč za záda Janovického brankáře. V tu chvíli zbývalo do konce zápasu něco málo přes 3 minuty, a já věřil, že zápas dovedeme do vítězného konce. Málem se tak i stalo, ale Klinkáček svůj další průnik nedokázal proměnit, když místo kličky volil střelu z velké vzdálenosti, se kterou brankář Janovic neměl sebemenší potíže. A jak už to ve fotbale bývá, platilo pravidlo „nedáš - dostaneš“. Hned z protiútoku soupeř udeřil, když se nám nepodařilo pohlídat nejlepšího hráče Janovic- Förstera. V závěru jsme měli po faulu na Klinkáčka možnost vyrovnat. Kovář ale trestný kop neproměnil, a my se tak museli smířit s těsnou porážkou 7:6.

Nebýt promarněného prvního poločasu, tak jsme pohárový zápas vyhráli. Výkon v prvním poločase byl hrůzostrašný. Jsem ale rád, že to kluci nevzdali, a ve druhém poločase se zlepšili. Škoda jen  inkasované branky v závěru. Zápasu by slušela remiza.

FK Uhlířské Janovice

FK Uhlířské Janovice - FK Čáslav 7:6 (5:2)

Branky: 3x Klinkáček, Kovář, Skokan, Buchl

Jeřicha, Dražinovský, Honc, Urban, Kovář, Buchl, Rajchman, Kunášek, Brynda, Klinkáček, Skokan