U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Třetí přípravný zápas nabídl rovnou tři hattricky

Ke třetímu přípravnému zápasu letní přípravy nastoupila přípravka U10 v Třemošnici, kde se utkala s místním celkem.

Už od první minuty bylo patrné, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Na obou stranách bylo od začátku k vidění spoustu gólových příležitostí. Jako první však dokázal dovést míč za brankovou čáru až Filip Buchl, který otevřel skóre zápasu. Vzápětí však Třemošnice srovnala na 1-1 a začala tak branková přestřelka. Na 2-1 dával Urban, kterému předložil míč do odkryté brány Vilímek. Radost z vedení nám nevydržela ani minutu, protože Třemošnický hráč svým průnikem přes půl hřiště snížil na 2-2. Pak byla k vidění kombinační akce 3 hráčů Třemošnic, ze které padl pěkný gól. Třemošnice se tak mohla radovat z prvního vedení v zápase. Zanedlouho na nepříznivý stav utkání zareagoval Klinkáček, který svou přesnou ranou k tyči nedal Třemošnickému brankáři šanci a poločas tak skončil za nerozhodného stavu 3-3.

Ve druhé čtvrtině jasně dominovali domácí. Ze 7 střel na bránu dokázali vsítit 4 branky, zatímco my z 5 střel pouze 2. O první z nich se postaral svým dnešním prvním gólem Vilímek, který důraznou střelou uklidil míč do sítě. Druhou branku přidal Klinkáček, který přečetl rozehrávku soupeře a v zakončení se nemýlil. Druhá čtvrtina tak skončila za stavu 7-5 pro Třemošnici.

Ve třetí třetině se síly opět vyrovnaly. Se svými střeleckými pokusy byla však jako první úspěšnější Třemošnice, která dokázala zužitkovat rohový kop a námi nepokrytý hráč nedal brankáři Jeřichovi šanci. Pak se ale svým hattrickem blýskl Skokan, který třemi přesnými ranami stihl vyrovnat do přestávky na 8-8.

Ve čtvrté čtvrtině bylo hráčům zdůrazněno, že mají při zakončení zachovat klidnou hlavu a příliš se neukvapovat. Střelecky se dnes prosadil i Kovář, který ze střední vzdálenosti přeloboval brankáře a zvyšoval tak na 9-8. Na něj navázal Klinkáček, který dovršil hattrick po individuální akci na levé straně a o chvíli později přispěl i svým čtvrtým gólem ke stavu 11:8. Naši střeleckou kanonádu zastavila Třemošnice, která snižovala na 11-9 po špatném výběhu brankáře Jeřichy. O třetí hattrick v zápase se postaral i Vilímek, který k prvnímu gólu v první čtvrtině přidal ještě dvě razantní střely a upravil skóre na 13-9. Konečné slovo v zápase měla však Třemošnice, která vstřelila do konce zápasu ještě 2 branky. Poté už však na obou stranách jako by došla síla a všechny střely buď neměly dostatečnou razanci, nebo mířily mimo bránu. Zápas tedy skončil opět rozdílem pouhých dvou branek se skórem 13-11.

Utkání bylo opět velmi vyrovnané. Nám se nejdříve nedařilo proměnit své příležitosti, chyběl klid v zakončení a špatně jsme řešili útočné situace. V zápase jsem postrádal větší snahu o kombinaci, vše jsme řešili individuálně a často jsme tak ztráceli míče. V tréninku budeme muset zapracovat na větší souhře a komunikaci na hřišti.

:

ŽSK Třemošnice

ŽSK Třemošnice – FK Čáslav 11:13 (3:3, 4:2, 1:3, 3:5)

Branky: 4x Klinkáček, 3x Skokan, 3x Vilímek, Kovář, Urban, Buchl

Jeřicha, Skokan, Rajchman, Kovář, Buchl, Klinkáček, Honzíček, Vilímek, Urban, Kunášek, Brynda, Honc