U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

U10 – Stříbrnou adventní neděli ozdobila přípravka zlatou medailí

Na pravidelný předvánoční halový turnaj zajížděla starší přípravka U10 do nedaleké Třemošnice. Nedělní adventní dopoledne nabídlo porovnání s týmy Pardubického kraje a Vysočiny, ze kterého vyšla naše přípravka vítězně. Nejprve porazila Horní Bradlo, Chrudim, oba domácí týmy, a prohrála pouze s Golčovým Jeníkovem. Bohužel tato porážka měla na závěr hořkou příchuť, a pokazila radost z celkového vítězství v turnaji.

FK Čáslav – TJ Horní Bradlo 5:0

Vstup do turnaje se povedl na výbornou. Napomohl nám k tomu brzký gól, který si hráči Horního Bradla dali sami. Soupeře jsme předčili především vyhranými osobními souboji a čtením hry. Díky tomu jsme nemuseli na druhou branku v zápase čekat moc dlouho. Marek Šic se protáhl podél mantinelu, a tvrdou ranou pod břevno se nemýlil. Na 3:0 zvyšoval František Rajchman, kterému po vyhraném osobním souboji přihrával Vilímek. Několik menších příležitostí měl i soupeř, ale ty buď skončili nepřesným zakončením, nebo je pochytal brankář Skokan. Potom co se k závěru utkání trefil znovu Marek Šic a Filip Honzíček, bylo o vítězi jasno.

Po celkovém zhodnocení se jednalo o naše nejlepší představení na turnaji, a nebýt tohoto vzájemného zápasu, nemohli bychom se radovat z prvního místa.

Branky: 2x M. Šic, F. Rajchman, F. Honzíček, vlastní

FK Čáslav – ŽSK Třemošnice „B“ 5:1

Druhý zápas se výsledkově podobal tomu prvnímu. Připsali jsme si opět vysokou výhru, ale s tím rozdílem, že jsme s o něco slabším soupeřem jednou inkasovali. Herní převahu jsme jen zřídka využívali, a brankové příležitosti spíše zahazovali. Převážné množství situací kluci špatně řešili, a nedokázali si v klidu vyhovět. Dá se říct, že bránili sami sebe. Nebýt toho všeho, mohl být rozdíl ve skóre ještě mnohem větší. Za zmínku stojí výstavní střela Marka Šice do šibenice, a hattrick Matěje Vilímka. Konečný stav utkání stanovil František Rajchman, po krásné přihrávce do prázdné branky od Filipa Honzíčka.

Branky: 3x M. Vilímek, M. Šic, F. Rajchman

FK Čáslav – MFK Chrudim 2:1

Do zápasu proti Chrudimi jsme vstoupili ve velkém stylu, a brzy vedli už 2:0. Nejprve se trefil Matěj Vilímek, a chvíli po něm nadvakrát dopravil míč do sítě Filip Honzíček. Poté náš úvodní tlak polevil, a hra se vyrovnala. Chrudimští se začínali dostávat více do hry, z čehož pramenilo snížení na 2:1. Po obdržené brance šla úroveň utkání hodně dolů. Hra místy připomínala spíše přetlačovanou než fotbal. Soupeř měl ke konci ještě pár příležitostí na vyrovnání, které naštěstí nevyužil. My tak mohli slavit třetí výhru v řadě, a jistou vidinu medailového umístění.

Cenné a důležité vítězství. Škoda jen že jsme nedokázali udržet kvalitní výkon po celou dobu utkání.

Branky: M. Vilímek, F. Honzíček

FK Čáslav – ŽSK Třemošnice „A“ 4:1

Jen co jsme dohráli zápas s Chrudimí, čekal nás vzápětí důležitý zápas proti domácí Třemošnici A. Zápasy na sebe navazovaly, a moc času na odpočinek tak nebylo. Kluci se s tím ale dokázali popasovat, a vyhráli 4:1. Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale průběh utkání tomu moc neodpovídal. Herně se jednalo o zcela vyrovnané utkání. Třemošnici jsme předčili převážně v produktivitě, zatímco naše každá vyloženější šance skončila brankou, tak hráči Třemošnice nemohli najít recept na výborně chytajícího Michala Skokana. Z 16 střel ho překonali pouze jedinkrát. Zatímco my z 5 střel vstřelili 3 branky, a jednu si srazili do branky domácí sami. O naše branky se postaralo trio Kovář, Klinkáček a Šic. Vítězství nám s předstihem před posledním zápasem s Golčovým Jeníkovem zaručilo první místo v turnaji.

Branky: P. Kovář, F. Klinkáček, M. Šic, vlastní

FK Čáslav – TJ Golčův Jeníkov 1:3

Zápas s Golčovým Jeníkovem by bylo lepší asi nehodnotit. Kazí totiž celkový dojem z prvenství na turnaji. Musíme si z takového utkání vzít ponaučení, a příště ho odehrát mnohem lépe. Golčovu Jeníkovu se na začátku turnaje zranil brankář, a tak musel zbylé zápasy odchytat vždy hráč z pole. Proti nám se ale nikomu do branky nechtělo, a tak nastoupili s alternativou pěti hráčů v poli. Tento tah jeníkovskému trenérovi vyšel na jedničku. Dělalo nám problém se přes pět bránicích hráčů prosadit, a nevěděli jsme si se změnou rozestavení vůbec rady. Hráči se neřídili pokyny, a místo toho, aby hřiště roztahovali, a hráče Jeníkova kombinačně přehráli, v zahuštěném prostoru řešili vše individuálně a zbytečně tak přicházeli o míč. Není divu, že soupeř některé naše šance využil, a zaskočil nás tak třemi brankami. My jsme dokázali skórovat pouze jednou, a tak jsme se museli smířit s hořkou porážkou 1:3. Prohra to byla zasloužená.

Branky: M. Vilímek

Nebýt zápasu s Golčovým Jeníkovem, hodnotil bych turnaj v součtu pozitivně. Mrzí mě, ale jakým způsobem jsme poslední zápas odehráli, a jak ledabyle k němu přistoupili. Otevřel nám alespoň oči, a ukázal na čem dál v tréninku zapracovat. Věřím, že takové utkání se už nebude opakovat, a kluci včetně mě se poučí. Nerad bych, aby se dnešní situace po utkání musela opakovat. Nebylo to příjemné ani pro mě, tak určitě ani pro kluky. I tak ale klukům gratuluji k prvenství.

1. místo

halový turnaj Třemošnice