U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

V šesti dokázala starší přípravka zvítězit na turnaji OFS v Malešově

V sobotu dopoledne odehrála starší přípravka U10 další kolo turnaje OFS v Malešově. Nominace na tento turnaj se nerodila vůbec lehce. Větší počet omluvenek a souběh utkání jak se starší přípravkou “B“, tak s mladšími žáky U11 zapříčinil, že jsme celý turnaj museli odehrát bez možnosti střídání.

Kluci se ale s touto úlohou vypořádali na výbornou. Dvěma výhrami nejprve nad Sázavou a poté i nad domácím Malešovem si připsali další prvenství v soutěži.

K úvodnímu zápasu jsme nastoupili proti Sázavě. S tímto celkem jsme doposud ještě nehráli, a tudíž jsme netušili, jak na tom výkonnostně je. Do poslední chvíle jsme navíc čekali na příjezd Pepy Kunáška, abychom vůbec mohli do zápasu nastoupit v plném počtu. Ten to naštěstí stihl, a tak mohl zápas začít. My jsme do něj vstoupili nejlepším možným způsobem. Průnikem přes střed hřiště se hned v úvodu prosadil Kovář. Ten zanedlouho na to přidal i druhou branku, tentokrát když přečetl špatnou rozehrávku brankáře, a z druhého dotyku přesně zakončil. Naše hra v tu chvíli neměla chybu, zodpovědným bráněním jsme nepouštěli soupeře do vážnějších příležitostí, a naopak jsme se hned po zisku míče snažili ohrozit soupeřovu branku. Neztráceli jsme míče, dokázali jsme si přesně přihrát a vyhovět si. Konečně byla k vidění snaha o větší zapojení středového hráče při zakládání útočných akcí, díky které jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí. Po jedné z nich zvyšoval Filip Buchl na 3:0. Sázava ohrožovala naši branku pouze ze střel z velké vzdálenosti, a většinu jich brankář Skokan bez problému pochytal. Jen jedna střela v prvním poločase skončila za jeho zády, a Sázava díky ní snížila na 3:1. Na tuto branku jsme do konce poločasu dokázali odpovědět, když se po třetí v zápase prosadil kapitán Kovář. Druhý poločas pro nás nezačal nejlépe, z první vážnější šance soupeře jsme inkasovali. V tu chvíli byl rozdíl ve skóre o pouhé dvě branky. Sázavští vycítili šanci a snažili se o vyrovnání. V tom jim ale zabránil brankář Skokan, který svými důležitými zákroky tým podržel. Tří gólový náskok jsme získali zpět zásluhou Kováře, který zužitkoval dobře rozehraný rohový kop Rajchmana. Na 6:2 zvyšoval Filip Buchl, který na dvakrát doklepával míč za brankovou čáru. Poslední branku v zápase vstřelil Rajchman přímo z rohového kopu, a nádhernou branku patřičně oslavil.

S předvedenou hrou a výsledkem jsem byl naprosto spokojen. Hráči zápas bez možnosti vystřídání zvládli a odehráli ho přesně tak, jak jsem si představoval. Klobouk dolů před nimi!!!

FK Kavalier Sázava - FK Čáslav 2:7 (1:3)

Branky: 4x Kovář, 2x Buchl, Rajchman

Sestava: Skokan, Kunášek, Rajchman, Kovář, Buchl, Honc

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti domácímu Malešovu. V sezóně jsme se s nimi už dvakrát utkali, a tak jsme věděli, co můžeme očekávat. Předešlá vzájemná utkání jsme vyhráli vysokým rozdílem, a tak jsem předpokládal, že tomu dnes nebude jinak.  Začátek zápasu tomu napovídal. Brzy jsme vedli 2:0 díky brankám Buchla a Kováře. Pak se sice prosadili i domácí, když brankář Skokan nestačil na prudkou střelu pod břevno, ale to bylo z jejich pohledu do poločasu vše. Hru jsme měli plně pod kontrolou. O další dvě branky se postarali do poločasu znovu Buchl s Kovářem, který si připsal i čistý hattrick, když v rozmezí 2 minut 3x skóroval. Poslední branku prvního poločasu si připsal i náš obránce Pepa Kunášek. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, naše hra byla velice pestrá a pohledná, využívali jsme celou plochu hřiště, a Malešov jasně přehrávali. Díky tomu narůstalo i skóre v náš prospěch. Konkrétně se ve druhém poločase prosadil 4x Buchl, dvě branky dal Honc, a po jedné brance zaznamenali ještě Rajchman s Kovářem. V celkovém součtu branek se podařilo skórovat každému našemu hráči kromě brankáře Skokana, který se v závěru o vstřelení branky pokoušel, ale nebylo mu přáno. Dvakrát nastřelil břevno a jednou tyč. Naši riskantní hru využil soupeř, a připsal si v závěru dvě branky. Nic to ale nezměnilo na našem vysokém vítězství, a tak jsme si na konci mohli vychutnat vítězný pokřik.

Oproti minulým zápasům s Malešovem, byl tento zápas mnohem pohlednější. S předvedenou hrou jsem nadmíru spokojen, a doufám, že se budeme výkonnostně jen a jen posouvat.

SK Malešov - FK Čáslav 3:15 (1:7)

Branky: 6x Buchl, 5x Kovář, 2x Honc, Kunášek, Rajchman

Sestava: Skokan, Kunášek, Rajchman, Kovář, Buchl, Honc

Fotogalerie: https://fkcaslavu10.rajce.idnes.cz/Turnaj_OFS_KH-_Malesov_7.10.2017/