U10 Starší přípravka

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Výhra i ve druhém přátelském utkání

I své druhé utkání zvládla přípravka U10 dovést do vítězného konce, tentokrát na hřišti Uhlířských Janovic, kde porazila domácí celek rozdílem tří branek, ačkoliv tomu začátek utkání vůbec nenapovídal.

Toto střetnutí nám nabídlo možnost poprvé si vyzkoušet pravidla starší přípravky. Kluci si museli zvyknout jak na větší rozměry hřiště, tak i na rozestavění 5+1.V zápase jsme měli ale dostatek času na to, abychom se s těmito pravidly sžili.

Zápas byl rozdělen do třech třetin po 20 minutách.

V té první jsme bohužel vyšli gólově naprázdno. Stejně jako tomu bylo v zápase s Mladou Boleslaví, jsme zaspali začátek utkání, a brzy prohrávali už 2:0. První gól jsme inkasovali po nedorozumění dvou našich hráčů ve středu hřiště, kde hráč Uhlířských Janovic jednoduše získal míč. Nikým neatakovaný prošel až do pokutového území a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Druhý gól padl po špatném vyhodnocení situace našeho brankaře, jehož výkop na střed hřiště našel pouze soupeře, který hladce prošel přes bránícího hráče a zvýšil na 2:0. Poté bylo na obou stranách k vidění spousta nepřesností. Špatně jsme řešili přechod z obranné fáze do útočné, nedařilo se nám dát finální přihrávku, vždy nás o míč v poslední chvíli připravil soupeř a my jsme se tak zřídkakdy dostali k zakončení. Naopak domácí měli hned několik příležitostí k ohrožení naší branky. Naštěstí pro nás buď neměli dostatečnou razanci, nebo nás v bráně svými zákroky podržel Jeřicha. I díky němu skončila první třetina rozdílem pouhých dvou branek, a my jsme tak stále měli šanci se zápasem něco udělat.

Druhá třetina se pro nás vyvíjela mnohem lépe než ta první. Nejprve Skokan zachytil odražený míč a pohotově snížil na 2:1. Chvíli na to, se nám podařilo vyrovnat. Urban na půlce hřiště přistrčil míč Kovářovi, který prošel přes dva bránící hráče a tím nás vrátil do utkání. Uhlířské Janovice však získaly vedení zpět, když nikým neobsazený hráč skóroval do naší odkryté branky. Po faulu následovala standartní situace, ke které se postavil Skokan. Rychlou rozehrávkou našel Kováře, který využil nepozornosti obránců a vyrovnal na 3:3. O naše první vedení v zápase se postaral Klinkáček, kterého krásnou přihrávkou za obranu našel Skokan a podíleli se tak na nejhezčí akci v zápase. Hattricku se dočkal Kovář, který zvyšoval na 5:3. O krásnou branku v zápase se postaral i hráč Uhlířských Janovic, kterému za přesně umístěnou ranou k tyči zatleskali i diváci. Na obou stranách bylo ke konci druhé třetiny k vidění mnoho šancí, a oba brankaři se v bráně rozhodně nenudili. O poslední gól se v této třetině postaral Dražinovský, kterého vysunul kolmicí za obranu Skokan.

Ve třetí třetině na hřišti jasně dominoval Kovář, který dalšími třemi brankami zaznamenal druhý hattrick. Všechny tři branky padly po získání míče a následovnými individuálními akcemi s důrazným zakončením. Ačkoliv měli Janovice ve třetí třetině spoustu střel a měly snahu se zápasem ještě něco udělat, vsítily pouze dvě branky a utkání tak skončilo rozdílem tří branek se skórem 9:6.

Utkání splnilo svůj účel. Seznámili jsme se s novým rozestavěním a s kvalitou soupeře, na kterého budeme v soutěži narážet. Byl jsem překvapený a nadšený z toho, s jakou chutí hráči bojovali. Když střídali, povzbuzovali své spoluhráče a prožívali tu hru stejně, jako by byli na hřišti. Dnes bych vyzvedl výkon Michala Skokana, který zodpovědně bránil, zakládal nebezpečné útočné akce, a hlavně dodržoval moje pokyny.

:

FK Uhlířské Janovice

FK Uhlířské Janovice – FK Čáslav 6:9 (2:0, 2:6, 2:3)

Branky: 6x Kovář, Dražinovský, Klinkáček, Skokan

Jeřicha, Kunášek, Dražinovský, Kovář, Skokan, Klinkáček, Buchl, Brynda, Urban