U10 Starší přípravka

FOTBALOVÝ KEMP FK ČÁSLAV V ŽEHUŠICÍCH!!!
FOTBALOVÝ KEMP FK ČÁSLAV V ŽEHUŠICÍCH!!!

PŘIHLÁSIT SE!

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!
NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!

NAKOUPIT

Zlato z halového turnaje v Říčanech

Na sobotní dopoledne měla starší přípravka naplánovaný další halový turnaj. Tentokrát zajížděla do Říčan, kde se ve sportovním centru Na Fialce konal turnaj starších přípravek, určený pro hráče narozené v roce 2007 a mladší.

Hodnocení trenéra

        Turnaje se zúčastnilo 8 mužstev, které byly rozlosovány do dvou skupin. Naše přípravka byla zařazena do skupiny A, společně s týmy FK Kolín U11, Sokol Zvole a SK Roztoky. Ve skupině jsme ani jednou nepocítili hořkost porážky. Nejprve jsme remizovali s Kolínem, a poté jsme si připsali dvě vítězství nad Sokol Zvole a SK Roztoky. Právem jsme tak postoupili ze skupiny z prvního místa. V semifinále jsme pak narazili na druhý celek skupiny B FK Klánovice. Semifinálové utkání branku nepřineslo, a tak o finalistovi musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tom jsme měli více štěstí my, a tak jsme se mohli těšit z postupu do finále. Tam se dostal taktéž i FK Kolín, a stejně jako tomu bylo ve skupině, skončil zápas v normální hrací době nerozhodně. O vítězi turnaje musel tak rozhodnout nevyzpytatelný penaltový rozstřel. Naši hráči v něm byli opět úspěšnější, a mohli tak začít bujaré oslavy naplno. Prvenství v turnaji bylo pro hráče odměnou za aktivní a dobře organizovanou hru, kterou předváděli po celou dobu turnaje.

Zápasy ve skupině:

FK Čáslav - FK Kolín U11 0:0

V prvním utkání turnaje nás čekal duel s FK Kolín. V zápase jsme se prezentovali dobře organizovanou obranou, díky které jsme neinkasovali. V držení míče byl lepší soupeř, ale recept na naši obranu nenalezl. Potom co jsme ani my minimum svých příležitostí neproměnili, skončil zápas bez branek.

Branky: -

Sokol Zvole - FK Čáslav 0:1

Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup ze skupiny, museli jsme tento zápas vyhrát, a to se nám také podařilo. V utkání jsme měli herní převahu, kterou se nám však podařilo zužitkovat pouze jedinou brankou utkání. Marek Šic využil bočního mantinelu, prohodil si míč kolem obránce, a přihrál před prázdnou branku Klinkáčkovi, který se nemýlil. Další branku jsme nepřidali, a tak skončil zápas nejmenším možným rozdílem.

Branky: F. Klinkáček

FK Čáslav – SK Roztoky 3:1 

Do posledního zápasu ve skupině jsme vstoupili nejlepším možným způsobem. Lukáš Mužátko se na půlící čáře zmocnil míče, dlouho se nerozmýšlel, a tvrdou ranou k tyči nás poslal do vedení. Soupeř měl ještě teoretickou možnost postupu, a tak se snažil výsledek zvrátit. Proti nim stál ale brankář Michal Skokan, který nechtěl za žádnou cenu inkasovat. Po několika neúspěšných pokusech soupeře přišla naše druhá branka v zápase, tentokrát v podání Filipa Klinkáčka. Roztoky přece jen výborně chytajícího Michala Skokana jednou překonaly, ale to bylo z jejich strany vše. Ke konci pojistil naši výhru Marek Šic, a zápas tak skončil 3:1. Toto vítězství nám zajišťovalo postup ze skupiny z prvního místa.

Branky: L. Mužátko, F. Klinkáček, M. Šic

Semifinále: 

FK Klánovice - FK Čáslav 0:0 (PK: 2:3)

V semifinálovém klání jsme se utkali s druhým celkem skupiny B FK Klánovicemi. Zápas byl přehlídkou neproměněných šancí na obou stranách. Nejprve jsme my ve vyložených příležitostech dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Poté Klinkáček v samostatném úniku volil špatný způsob zakončení, a netrefil ani branku. Tyto neproměněné šance nás mohly v závěru mrzet. Kdyby hráči Klánovic využili nabídnuté standartní situace, mohlo být rozhodnuto. Branka v zápase ale nepadla, a o finalistovi musel rozhodnout penaltový rozstřel. Na něj bylo potřeba vybrat tři exekutory. Za nás šla kopat trojice Šic, Kovář a Vilímek. Marek Šic svůj penaltový kop proměnil, a potom co Klánovice v první sérii neuspěly, byli jsme o krok blíže postupu. Naše výhoda byla ale po neúspěšné exekuci Kováře a následné proměněné penaltě soupeře pryč. Ve třetí sérii bylo ještě hůř, potom co Vilímek při svém penaltovém pokusu netrefil ani branku. V této chvíli stačilo Klánovicím penaltu proměnit, a postoupily by do finále. Jejich pokus ale brankář Skokan zneškodnil, a tak se pokračovalo dál. Za nás šel ve čtvrté sérii kopat Lukáš Mužátko, který zachoval klidnou hlavu, a proměnil. Klánovice proměnili taktéž, a tak jsme se dočkali i páté série penalt. V té exceloval brankář Skokan, který nejprve sám penaltu proměnil, a poté pokus Klánovic zlikvidoval. Díky tomu se mohli hráči začít naplno radovat z postupu, a samou radostní brankáře Skokana zalehli.

Branky: -

Úspěšný exekutoři penalt: M. Šic, L. Mužátko, M. Skokan

Finále:

FK Kolín U11 - FK Čáslav 1:1 (PK: 1:2)

Ve finále jsme narazili znovu na FK Kolín, který ve druhém semifinálovém utkání porazil Suchdol 2:0. Oproti zápasu ve skupině, měl finálový duel patřičný náboj. Kluci nevynechali žádný osobní souboj, a vydali se ze všech sil. Zásluhou jim bylo brzké vedení, když se Vilímek hned při svém prvním střídání dokázal prosadit na pravé straně. Nejprve obešel obránce, a přízemní střelou k tyči nedal brankáři šanci. S tímto stavem se hráči Kolína nemohli smířit. Vzápětí po rozehrávce se snažili o vyrovnání. Brankář Skokan byl ale proti, a tři jasné brankové příležitosti vychytal. V euforii nechtěli kluci pouze bránit, a snažili se přidat i druhý gól. Ten jsme bohužel nepřidali, a neudrželi jsme ani jednobrankové vedení. Ke konci zápasu Šic v zápalu boje fauloval, a soupeř nařízený trestný kop proměnil. Do konce zápasu se už nic vážnějšího nestalo, a tak zápas došel opět až do penaltového rozstřelu. Ten nabídl, jak už to tak bývá patřičné drama. Jako první se postavili ke kopu kolínští, ale nebyli úspěšní. Marek Šic nás tak mohl dostat do vedení. Tentokrát ale penaltu neproměnil, a stav byl tedy po první sérii 0:0. Ve druhé sérii byli kolínští úspěšnější než v tom prvním, a dostali nás pod tlak. Za nás šel kopat hrdina ze semifinálového rozstřelu Skokan, a nemýlil se ani tentokrát. Rozhodnout tak mohla třetí série. Kolínský kop Skokan vychytal, a my tak měli veškerou moc ve svých rukou. Za nás se jako třetí postavil Lukáš Mužátko, který svou prudkou ranou pod břevno prostřelil brankáře, a vypukla tak nefalšovaná radost z prvního celkového vítězství na turnaji!

Branky: M. Vilímek

Úspěšný exekutoři penalt: M. Skokan, L. Mužátko

S předvedenou hrou i s výsledkem jsem nadmíru spokojen. Nesmíme ale usnout na vavřínech, a spíš se musíme dále snažit posunout se na vyšší úroveň. Poté co budou kluci přistupovat k tréninku stejně jako poslední dobou, tak tento výsledek nebude ojedinělý, a jejich výkonnost půjde jen a jen nahoru.

Turnaje se zúčastnili: M. Skokan, P. Kovář, F. Rajchman, L. Mužátko, M. Šic, F. Buchl, F. Klinkáček, D. Dražinovský, M. Vilímek

Konečné pořadí:

  1. FK Čáslav
  2. FK Kolín U11
  3. FK Klánovice
  4. TJ Sokol Družba Suchdol
  5. Sokol Zvole
  6. FK Litoměřicko
  7. SK Roztoky
  8. TJ Kyje

Fotogalerie: http://fkcaslavu10.rajce.idnes.cz/Halovy_turnaj_Ricany_2.12./

1. místo

halový turnaj Říčany

Branky